19. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda  İpragaz yine ‘Yılın En Başarılı Ekibi’ seçildi

Türkiye Kalite Derneği – KalDer İzmir Şubesi tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda İpragaz yine ödüle uzandı. İzmir’de “Sınırsız Limit” başlığı altında 3 gün boyunca ekonomiye yön veren şirket ve liderleri buluşturan bu önemli buluşmada, İpragaz üst üste ikinci kez ödül kürsüsüne çıktı. İpragaz Ankara Dolum Tesisi Başarı Kalite Takımı “Atık Isı Geri Kazanımı” projesi ile “Yılın En Başarılı Ekibi Bronz Ödülü”nü aldı.

İpragaz’da geçtiğimiz yıl Gaziantep Dolum Tesisi Sonuç Kalite Takımı’nın SİTKAMA projesinin ardından bu yıl da Ankara Dolum Tesisi Başarı Kalite Takımı’nı büyük ödüle taşıyan ‘Atık Isı Geri Kazanımı Projesi’, karbon ayak izini azaltan bir proje. Hava Kompresörünün çalışmasından kaynaklanan ısı enerjisini eşanjör vasıtasıyla geri kazanarak, idari bina ve kullanım suyunun ısıtılmasını sağlayan proje, LPG ve elektrik tüketiminde tasarruf sağlıyor.

İlk üçe giren firmaların Altın, Gümüş ve Bronz olarak derecelendirildiği ‘Yılın En Başarılı Ekibi Ödülü’ için bu yıl, aralarında Türkiye’nin en büyük markalarının da yer aldığı 7 şirketten 8 takım başvuruda bulundu. EMM – Ekipte Mükemmellik Modeli’ne göre yapılan değerlendirmede, ‘Atık Isı Geri Kazanım’ projesi ile rakiplerini geride bırakan İpragaz Ankara Dolum Tesisi Başarı Kalite Takımı, ‘Yılın En Başarılı Ekibi – Bronz Ödülü’ne layık bulundu. İpragaz Başarı Kalite Takımı, 9 – 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen 19. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nun son gününde düzenlenen tören ile ödülünü aldı.