Lufthansa Cargo, UTİKAD ve üyelerine ödüller verdi

www.marttanitim.com

Lojistik sektörünün çatı kuruluşu UTİKAD’ın sektörün ilerlemesi ve gelişmesi hedefine yönelik çalışmaları bir kez daha ödüllendirildi. Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Lufthansa Cargo AG tarafından ‘Destek ve İş Birliği Şükran’ ödülüne layık görüldü. 26 Nisan gecesi Hyatt Regency Otel’de düzenlenen ödül töreninde UTİKAD üyesi firmalar da birçok ödülün sahibi oldu.

Ödül töreninin açılışında konuşma yapan Lufthansa Cargo Türkiye Genel Müdürü Hasan Hatipoğlu “2016 yılı yaşanan tüm zorluklara rağmen başarılı geçti. Özellikle son dönemde ciddi oranda kapasite ve talep artışı yaşadık. 2017’nin ilk çeyreğinde de artış devam ediyor. Beklentilerimizi dikkatli bir iyimserlik ile yüksek tutuyoruz” dedi. Lufthansa Cargo olarak partnerlerine daha kaliteli hizmet sunmayı hedeflediklerini belirten Hatipoğlu, “2016 yılında sektördeki gelişmeler nedeniyle stratejimizi tekrar gözden geçirdik ve ‘Cargo Evolution’ adı altında yeni hedeflerle yola çıktık. Belirlenen hedefler doğrultusunda ilk iş olarak td.basic adı altında ürün çeşitlerimizi arttırdık. İnovatif bir ürün olarak da myAirCargo’yu bireysel müşterilerimizin hizmetine sunduk. Dijitalleşmede liderlik yapan bir marka olarak Silikon vadisinden RocketSpace firması ile birlikte ‘Logistics Tech Accelerator’ programı için girişimde bulunan ilk havayolu kargo firması olduk. Ayrıca şirket yönetim kademelerini daraltarak değişikliklere gidip müşterilerimiz için daha esnek ve daha kolay ulaşılabilir olma yolunda önemli adımlar attık” diye konuştu.

Ödül törenine katılan Lufthansa Cargo Kuzey ve Doğu Avrupa bölgelerinden sorumlu yönetici, Başkan Yardımcısı Annette Kreuziger, “Türkiye’deki faaliyetleri yakından takip ediyoruz ve Türkiye’ye büyük önem veriyoruz. 2016 yılına baktığımızda sonuçlar memnuniyet verici ve ilave kapasite sunumu için her türlü araştırmayı yapıyoruz” diye konuştu. Lufthansa Cargo AG Türkiye tarafından her yıl partnerlerine satış performanslarına göre verilen ödüllerde Türkiye genelinde DHL Global Forwarding Taşımacılık A.Ş., ‘Yılın Kargo Acentesi’ ödülüne layık görüldü. UTİKAD üyesi firmalardan DSV Hava ve Deniz Taşımacılık A.Ş., bu kategoride ikincilik ödülünün sahibi olurken, Toll Global Forwarding listenin üçüncü sırasında yer aldı. Listede bulunan diğer 14 firmaya da Lufthansa Cargo AG tarafından destek ödülleri verildi. Ayrıca şehirler kategorisinde 2016 ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ ASSOCIATION OF INT’L FORWARDING AND LOGISTICS SERVICE PROVIDERS Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No:4/F Florya Bakırköy 34153 İstanbul Tel : + 90 (0212) 663 62 61 Faks : + 90 (0212) 663 62 72 [email protected] www.utikad.org.tr senesi İzmir birinciliğini Yeditepe Taşımacılık A.Ş., Ankara birinciliğini DHL Global Forwarding Taşımacılık A.Ş., Antalya birinciliğini ise DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. aldı. 2017 yılının ilk çeyreğinin sonuçlarını da göz önünde bulunduran Lufthansa Cargo AG, bu kategoride ise UTİKAD üyeleri Panalpina World Transport Nakliyat Ltd. Şti., Mars Hava ve Deniz Kargo Taşımacılığı A.Ş., DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş., Bolte Lojistik Hizmetleri Ltd. Şti.’ni de ödüllendirdi. Performans dışındaki ödüllerde ise UTİKAD ‘Destek ve İşbirliği Şükran’ ödülüne layık görüldü. UTİKAD adına ödülü alan Genel Müdür Cavit Uğur, “Üyelerimizin başarılı performansları ile aldıkları ödüllere şahit olmak bizim için memnuniyet verici. Tabii mesleki bir sivil toplum kuruluşu olarak da aldığımız ödül bizi çok mutlu etti. UTİKAD olarak Türkiye’de lojistik sektörünün gelişimine katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin