Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine İş Deneyimi Fırsatı

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Eren Perakende, İşkur İşbaşı Eğitimi ile öğrencilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırmak için önemli bir işbirliğine imza attı. Böylelikle öğrenciler mezuniyetlerinden önce 20 ülkede 1000’in üzerinde satış noktasıyla faaliyet gösteren Eren Perakende’de iş deneyimi edinecekler.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Eren Holding’e bağlı Eren Perakende, yeni mezun öğrencilere iş imkânı sağlamak üzere geçen hafta önemli bir işbirliğine imza attı. İşkur İşbaşı Eğitim Programı çerçevesinde gerçekleştirilen işbirliği ile mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan öğrencilere; 300’e yakın mağazası ve 20 ülkede 1000’in üzerinde satış noktasıyla faaliyet gösteren Eren Perakende’de iş süreçlerini deneyimleme imkanı verilerek, mesleki deneyim ve iş tecrübelerinin artırılması hedefleniyor.

Ağustos ayında başlayacak işbirliği ile öğrenciler Eren Perakende de 100-160 gün süresince mesleki bilgilerini uygulama yaparak pekiştirecek, iş ve üretim süreçlerini bizzat görerek öğrenecekler ve sonrasında bu deneyimlerine özgeçmişlerinde yer vererek deneyim eksikliği engeli aşıyor olacaklar. Eren Perakende de işe başlayan öğrencilere çalışma ücreti, öğle yemeği ve servis sağlanacak ve program sonunda başarılı bulunan öğrencilere Eren Holding iş teklifi de yapabilecek. İşbirliğini değerlendiren Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Şakir Ersoy, “İşbirliği ile öğrencilerimize mezun olmadan iş tecrübesi kazandırmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimize okulumuzda verdiğimiz donanımın, onları iş hayatında başarıya götüreceğine olan inancım tamdır. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Bunları da beğenebilirsin