DHL Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Yeni Atama

2001 yılından beri DHL bünyesinde çeşitli görevlerde yer alan Orkun Saruhanoğlu, 15 Ekim 2015 itibariyle DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü görevine atandı.

2001 yılından itibaren DHL Türkiye bünyesinde İş Geliştirme ve Müşteri Yönetimi departmanları da dâhil olmak üzere çeşitli görevler üstlenen Orkun Saruhanoğlu, Türkiye Genel Müdürü olarak, DHL Supply Chain Ortadoğu, Rusya ve Türkiye CEO’su olan David Christmas’a bağlı çalışacak. David Christmas 2015 Haziran ayından itibaren Türkiye’nin de içinde bulunduğu DHL Supply Chain Ortadoğu, Rusya ve Türkiye bölgesinin (MERT) CEO’luğu ile birlikte Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de yürütmekteydi. 2011 yılınan itibaren Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde üst düzey pozisyonlarda başarılarını sürdüren Saruhanoğu’nun Türkiye Genel Müdürü olarak atanmasıyla birlikte David Christmas bölge CEO’su olarak görevine devam edecek.

1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde Lisans eğitimini tamamlayan Saruhanoğlu, 2005 yılında Exel Young Leaders Programı dâhilinde National University of Singapore’da hızlandırılmış MBA eğitimini tamamladı. 2001 yılından itibaren DHL Türkiye bünyesinde çalışan Saruhanoğlu, edindiği tecrübeler ve gösterdiği başarılarla İş Geliştirme ve Müşteri Yönetimi departmanlarında çeşitli yönetim pozisyonlarında görev aldı. 2011 yılından beri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde üst düzey pozisyonlarda başarılarını sürdüren Saruhanoğlu, DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü pozisyonunda David Christmas’a bağlı olarak çalışacak.

Bunları da beğenebilirsin