Dünyaca Ünlü Lojistik Uzmanı Türkiye’ye Geliyor

Ünlü Alman lojistik uzmanı Prof. Dr. Stefan Iskan, 18-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek logitrans Fuarı kapsamında 2 günlük özel bir seminer vermek için Türkiye’ye geliyor.

Sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilecek seminerin ilk günü ‘Endüstrileşmiş Lojistik Şirketleri’ teması ile yeni dönemde lojistik şirketlerinin nasıl bir strateji belirlemeleri ve yapılanmalarında ne gibi değişiklikler yapmaları gerektiği gibi konular ele alınacak.

Seminerin ikinci gününde ise ‘Otomotivde Tedarik Zinciri Yönetimi’ başlığı altında Türkiye için çok önemli olan otomotiv lojistiğindeki güncel değişimler, yakın geleceğe dair öngörüler, dünyanın farklı bölgelerine yapılan operasyonlar için ipuçları ve Endüstri 4.0 kavramının sektöre nasıl yansıyacağı gibi önemli detaylar işlenecek.

Almanya’da University of Applied Sciences Ludwigshafen am Rhein’de Tedarik Zinciri Yönetimi ve E-Business alanlarında 32 yaşında profesörlük ünvanını kazanan Stefan Iskan’ın Türk kökenleri, taşımacılığın yaygın bir iş kolu olduğu Bolu’ya uzanıyor.

Deutsche Bahn Group (DB Schenker) üst yönetiminde, Deutsche Post DHL, Deutsche Post DHL Inhouse Consulting ve Türkiye ve Almanya’da Mercedes-Benz için çalışan Prof. Dr. Iskan, son görevinde DB Schenker Logistics Avrupa Karayolu Taşımacılık Yönetim Kurulu Stratejik Proje ve İş Gelişimi’nden sorumlu olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Iskan; 2013 yılında Almanya ve Türkiye’de lojistik ve otomotiv endüstrilerine yönetim danışmanlığı, organizasyonel gelişim ve eğitim üzerine uzmanlaşan Iskan Advice’ı kurdu. Iskan, Asyberg Yayın Grubu’nun akademik danışmanlığını da yürütmektedir.

Bunları da beğenebilirsin