Groupe CAT Filosu, Goodyear’ın FleetFirst Programına Katıldı

Avrupa’nın lider lojistik grubu Groupe CAT, Goodyear’ın filolara özel programı olan FleetFirst’e katıldı.

Avrupa’nın lider lojistik grubu Groupe CAT ile FleetFirst sözleşmesi yapan Goodyear, kamyon lastiği yönetim programı ile grubun, başlangıç olarak Avrupa’nın büyük bir bölümündeki operasyonlarını kapsayacak. Daha sonraki aşamalarda, CAT’in kargo lojistik birimi operasyonlarını da programa dahil edilecek.

Goodyear’ın profesyonel kamyon lastiği yönetimine katılan büyük filolarından biri olan Groupe CAT, yüksek kaliteli ürünler, özel hizmetler ve yenilikçi çözümler sunuyor. Uzmanlık alanı taşıtlar ve kargo lojistiği olan Groupe CAT, genel merkezi Fransa’nın Boulogne Billancourt bölgesindedir. 2014’teki 1.024 milyon Euro’luk cirosuyla, 3.6 milyondan fazla taşıtıyla ve 707.000 ton yedek parça sevkiyatıyla, 1.200 taşıt ve treyleri işletmektedir.

Goodyear ile imzaladığı FleetFirst sözleşmesinin ilk bölümü, CAT’in İngiltere’den Romanya’ya, Litvanya’dan Portekiz’e ve Avrupa’da kendisine bağlı büyük işletmelerinin taşıt lojistiği operasyonlarını kapsamaktadır. Daha sonraki aşamalarda ise Fransız filosunun kargo operasyonlarının yönetimini ve hizmetlerini de Goodyear sağlayacak.

Groupe CAT’in Filo Yöneticisi Patrice Grosset, Goodyear sayesinde daha düşük maliyetle, rekabet gücünü yükseltirken,filolarına hareket kabiliyetini artırarak Pan-European kapsamlı hizmet ağı sunduklarını ifade etti. Grosset; “Goodyear ile yaptığımız bu kapsamlı işbirliği, CAT’in Avrupa’daki tüm pazarlarında bulunan müşterilerine en iyi düzeyde hizmet ulaştırmasına destek olacaktır” dedi.

Groupe CAT filosunun taşıtları, Goodyear’ın uzun mesafeler için olan KMAX ve yakıt verimliliği sağlayan FUELMAX serileri gibi yüksek kalitedeki kamyon lastikleri ile donatılacak. Yüksek ürün performansının yanı sıra 24 saat çalışan uluslararası yol yardımı ve 24 Saat Hizmet Hattı ile gerekli olduğu durumlarda yol yardımı sağlanıyor. Goodyear FleetFirst programı kapsamında bulunan Truck Force Servis Ağı ve Online Filo Çözümleri ile internet üzerinden hizmet sunuyor.

Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Kamyon Lastikleri Satış Direktörü Jan-Piet Huylebroeck, “FleetFirst konseptimizin ayrılmaz parçaları olan yüksek kalitede ürünler, özel hizmetler ve yenilikçi çözümlerimiz sayesinde Groupe CAT Goodyear’ı tercih etmiştir. Goodyear’ın merkezden faturalamaya dayalı genel lastik yönetim programı, Online Filo Çözümleri ve sunduğu raporlama sistemi CAT’i kendi alanında en iyisinin Goodyear olduğuna ikna etmiştir” dedi.

Bunları da beğenebilirsin