Omsan, Uluslararası Çevre Ödülü’nü Kazanan İlk Türk Firma Oldu

Fransa merkezli Otherways Management & Consulting Association tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında Omsan, “The Green Era Award” ödülünü kazandı.

Otherways, çevre alanındaki başarıların ve önde gelen sürdürülebilir uygulamaların tanınması ve takdir edilmesi amacıyla 27 Temmuz 2015 tarihinde Roma’da gala gecesi düzenledi. Seçkin bir jüri tarafından yapılan titiz bir değerlendirme sonucu Omsan, Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü’nün çevresel katkıları nedeniyle gala gecesinde bu ödüle layık görüldü. Omsan bu ödülü kazanan ilk ve tek Türk lojistik firması oldu.

Firmaların çevreye olan katkılarının yanı sıra müşteri memnuniyeti, liderlik, sürekli eğitim gibi kriterleri de göz önüne alan organizasyon, dünyanın çok çeşitli ülkeleri arasından başarılı uygulamaları hayata geçiren 35 ülkenin firmalarını ödüllendirmiş oldu.

Omsan Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Ergun Arıburnu; yakıt tüketiminin ve karbon salımının azaltılması, trafik kazalarının ve yük hasarlarının önlenmesi amacıyla Omsan mühendisleri tarafından geliştirilen simülatörün uluslararası çevre ödülüyle taçlandırılmış olmasından ötürü son derece gururlu olduklarını belirtti. Sürüş Simülatörünün birçok özelliği nedeniyle lojistik sektöründe bir ilk olduğunu belirten Arıburnu, Kalkınma Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Renault Trucks, TIRSAN, Baktaç, Servis One, LOHR, KaTron, Michelin ve AS24 firmalarına, projeye verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

Bunları da beğenebilirsin