OMSAN’a Uluslararası Çevre Ödülü

Fransa merkezli Otherways Management & Consulting Association tarafından düzenlenen çevreci ve sürdürülebilir yaklaşımların ödüllendirildiği organizasyon kapsamında OMSAN, ‘The Green Era Award’ ödülüne layık görüldü.

Otherways, çevre alanındaki başarıların ve önde gelen sürdürülebilir uygulamaların tanınması ve takdir edilmesi amacıyla 27 Temmuz 2015 tarihinde Roma’da bir gala gecesi düzenledi. Seçkin bir jüri tarafından yapılan titiz değerlendirme sonucu OMSAN, ‘Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü’nün çevresel katkıları nedeniyle gala gecesinde bu ödüle layık görüldü. OMSAN ayrıca bu ödülü kazanan ilk ve tek Türk lojistik firması oldu.

Firmaların çevreye olan katkılarının yanı sıra müşteri memnuniyeti, liderlik, sürekli eğitim gibi kriterleri de göz önüne alan organizasyon, dünyanın çok çeşitli ülkeleri arasından başarılı uygulamaları hayata geçiren 35 ülkenin firmalarını bu etkinlikte ödüllendirdi.

OMSAN Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Ergun Arıburnu; yakıt tüketiminin ve karbon salımının azaltılması, trafik kazalarının ve yük hasarlarının önlenmesi amacıyla OMSAN mühendisleri tarafından geliştirilen simülatörün uluslararası çevre ödülüyle taçlandırılmış olmasından ötürü son derece gururlu olduklarını belirtti. Sürüş Simülatörü’nün birçok özelliği nedeniyle lojistik sektöründe bir ilk olduğunu belirten Arıburnu, Kalkınma Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Renault Trucks, TIRSAN, Baktaç, Servis One, LOHR, KaTron, Michelin ve AS24 firmalarına, projeye verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

Bunları da beğenebilirsin