Alcoa, Dünyanın En Hafif ve En Güçlü Kamyon Jantının Lansmanını Yaptı

Alcoa_Wheels_checkandcleanDövme alüminyum kamyon, treyler ve otobüs jantları üreticisi Alcoa Wheels, pazardaki en hafif ağır iş kamyon jantı olan MagnaForce alaşımlı Ultra ONE jantın ticari lansmanını duyurdu. Üretim Alcoa’nın Macaristan’ın Székesfehérvár kentinde yer alan son teknolojilerle donatılmış tesisinde, 2017’nin ilk aylarında başlayacak.

Hannover’deki ürün lansmanında konuşan Alcoa Wheel and Transportation Products Küresel Başkanı Merrick Murphy, “Avrupa pazarına yeni giren, MagnaForce alaşımlı Ultra ONE jant, ‘ağır’ olmayan bir ağır iş jantıdır. Tıpkı tüm Alcoa Wheels ürünleri gibi, müşterilerine daha fazla daha verimli şekilde daha fazla yük taşıma ve bakım maliyetini düşürme becerisi sunmaktadır. Bu, çift taraflı bir kazançtır” dedi.

Tasarımı, lastik basıncı izleme sistemleri ile uyumlu olan MagnaForce alaşımlı Ultra ONE jantın, maksimum yük endeksi, 4125 kg’den 4250 kg’ye yükseltildi. Birleşik göbek çıkıntısı, yapışkanlı ve klipsli ağırlıklara olanak tanıyor. MagnaForce alaşımlı Ultra ONE 22,5″ x 9,00″ jant, Şirketin mevcut 22,5″ x 9,00″ jantından %7,5 oranında daha hafif.

 

Bunları da beğenebilirsin