Allison Transmission, toplu taşıma için gelişmiş ürün yelpazesini Busworld 2020’de sergileyecek

Allison Transmission, 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Busworld Turkey Fuarı’nda midibüsler ve şehir içi otobüsler için sunduğu tam otomatik şanzıman teknolojilerini sunacak. (Hall 10, Stand C18)

Turizm ve personel taşımacılığı alanında kullanılan 7 ve 8 metre midibüslerden, 12 metre şehir içi otobüslere ve şehirlerarası seyahat otobüslerine kadar geniş tahrik sistemleri  yelpazesi sunan Allison Transmission, Busworld’de T2100 xFETM ve T3270 xFETM tam otomatik şanzımanlarını sergileyecek.

Allison xFE şanzımanlar, FuelSense® Max paketi ve optimize edilmiş dişli oranları sayesinde düşük motor devirlerinde yüksek viteslerde sürüşe imkan vererek, tüm hızlarda yakıt tasarrufu sağlıyor ve düşük emisyon seviyelerine ulaşılmasına katkıda bulunuyor. Araç durduğunda vitesi otomatik olarak boşa alan Neutral at Stop teknolojisi, trafiğin  ve dur-kalkın yoğun olduğu güzergahlarda verimliliği arttırıyor.

 Yolcular için konforlu ulaşımı, otobüs şoförleri için de sürüş kolaylığını garanti eden Allison tam otomatik şanzıman, taşımacılık profesyonellerinin toplam sahip olma maliyetlerini düşürmelerine de katkı sağlıyor. Türkiye’de daha konforlu bir şehir içi ulaşımı için tam otomatik şanzıman kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediklerinin altını çizen Allison Transmission Türkiye Pazar Geliştirme Müdürü Burak Kazar, fuar öncesi yaptığı açıklamada; “Allison olarak otobüs ve taşımacılık alanında profesyonelliğimizi, ürünlerimiz ile yolcuların konforunu arttırmak, sürücülerin görevlerini kolaylaştırmak, taşımacılık profesyonellerinin verimliliklerini ve karlılıklarını arttırmak için sunuyoruz. Patentli teknolojilerimiz sayesinde sektörde liderliğimizi korurken Türkiye’de de taşımacılık alanında ürün ve teknolojilerimiz, takdir ediliyor” diye belirtti.

Allison’ın patentli Kesintisiz Güç TeknolojisiTM, sürücüler için dar, trafiğin yoğun olabildiği şehir içi sokaklarda üstün ivmelenme, hızlanma ve manevra kabiliyeti sunuyor. Allison’ın tamamen hidrolik tork konvertörü, minimum aşınma ve yıpranma ile otobüslerin çalışma süresini maksimuma çıkartıyor. Ayrıca, masraflı ve zaman alan debriyaj değişimi gerektiren manuel ve otomatikleştirilmiş  manuel şanzımanlara kıyasla düşük bakım ve onarım gereksinimleri sayesinde işletme giderlerinde tasarruf yapılmasını sağlıyor.

Allison tam otomatik şanzımanların CNG ve LNG gibi doğal gaz motorları ile mükemmel bir uyum sağladığını da belirten Kazar; “Allison’ın Kesintisiz Güç TeknolojisiTM, bu özel motorlar için üstün bir ivmelenme ve hızlanma sunuyor. Tork konvertörü, motor torkunu çoğaltarak güç kaybını engelliyor ve motor torkunu artırıyor. CNG ve LNG motorlar için manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanların verimli sonuçlar sunması pek mümkün değil. Bu nedenle Türkiye’de de doğal gazlı araçlar için teknolojilerimizi sunuyoruz” şeklinde açıkladı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin