BMC, BUSWORLD 2024’te Boy Gösterdi

BMC, 29-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek BUSWORLD 2024’te ileri teknolojiyle donatılmış, modern ve yenilikçi NEOCITY 8,5 M VIP, NEOCITY 8,5 M Elektrikli, PROCITY+ 12 M Dizel ve PROCITY+ 12 M Elektrikli otobüsüyle ziyaretçilerini ağırladı.

Türkiye’nin ilk doğalgazlı ve tam alçak tabanlı şehir içi otobüs üretimini gerçekleştiren ilklerin markası BMC, çağdaş şehirlerin değişen ihtiyaçlarına uygun olarak ileri teknoloji ve çevre dostu çözümler ile geliştirdiği otobüslerini sergileyerek sektördeki lider konumunu pekiştirdi. Hem yurt içi hem de başta AB ülkeleri olmak üzere yurt dışı pazardaki konumunu her geçen yıl güçlendiren BMC, geleceğin sürdürülebilir ulaşımı için önemli adımlar atmaya devam ediyor.

BMC, 8,5 metre, 9 metre, 10 metre, 12 metre ve 18 metrelik uzunluklarda solo veya körüklü olmak üzere; dizel, CNG, ve hibrit özelliklere sahip son teknoloji ile donatılmış modern otobüslerini şehirlerin ihtiyaçlarına en uygun şekilde müşterilerine sundu. Yarım asrı aşan deneyimi ile mobilite, sürdürülebilirlik ve verimliliği yeniden tanımlayan BMC’nin son teknoloji otobüsleri fuar boyunca ziyaretçileri ağırladı.

BUSWORLD 2024’TE SERGİLENEN ARAÇLAR HAKKINDA

NEOCITY 8,5 M VIP
BUSWORLD Akademi 2017 En İyi Tasarım Ödülü sahibi NEOCITY ailesinin en küçük üyesi NEOCITY 8,5 M VIP, hava alanlarında CIP ve VIP kullanım için özel olarak üretildi. Araç içi kamera ile tüm aracı denetleyebilme özelliği, çift devreli tam havalı tipte ön ve arka frenler, hava kumandalı el freni, yolcu ve ağırlık optimizasyonu ile maliyet avantajı sağlayan ön ve arka aks tasarımı, 19, 20 ve 21 kişilik oturan yolcuya ek 21 kişilik ayakta yolcu taşıma kapasitesi ile NEOCITY 8,5 M VIP, yolcularına konforlu ve güvenilir ulaşım imkanı sağlıyor. BMC ayrıca Apron otobüsü alanında da dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alırken aynı zamanda Avrupa’da en büyük ikinci üretici konumunda yer alıyor.

NEOCITY 8,5 M EV
TM4 SUMO MD3000 sabit mıknatıslı asenkron motoruyla NEOCITY 8,5 M EV, maksimum 235 kW güce sahip. Bağımsız ön aksı sayesinde sınıfının en düşük dönme yarıçapına da sahip olan NEOCITY 8,5 M EV otobüs, şehrin en dar sokaklarında bile kullanıcılarına rahat sürüş imkanı sağlıyor.

 

PROCITY+ 12 M EV

BMC’nin ASELSAN ile geliştirerek ürettiği PROCITY +12M EV, tavanına monte edilmiş pantograf hızlı şarj sistemi ile 8 -12 dakika gibi kısa mola süresinde, sürücü tarafından herhangi bir şey yapılmasına gerek duymadan kendi kendini şarj imkanına sahiptir. ASELSAN tarafından geliştirilen 111,6 kWH’lik LTO batarya ile 80 km menzile ulaşabilen PROCITY +12M EV, şehir içi ulaşımda pratik ve hızlı şarj özellikleriyle kısa molalar ile 24 saate kadar kesintisiz hizmet sunabiliyor. PROCITY + 12M EV, ileri teknolojisi, elektrikli çekiş sistemi ve sıfır karbon emisyonuyla yolcularına konforlu ve çevreci ulaşım imkanı sağlıyor.

 

PROCITY+ 12 M DİZEL

109 kişilik yolcu kapasitesiyle sınıfının lideri PROCITY 12 M Dizel, çağdaş ve yenilikçi tasarımı sayesinde tüm yolcuların rahat bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlıyor. Tam alçak taban özelliği ile iniş ve binişler sırasında sağladığı kolaylığın yanı sıra, iç tasarımıyla da yolcularının ferah ve konforlu şekilde hareket etmesine olanak sağlayan PROCITY 12 M Dizel, büyük şehirlerin en önemli problemi hava kirliliğine karşı çevre dostu Euro 6 motoru ile kullanıcıların tüm taleplerine cevap verebilecek özelliklere sahip.

Bunları da beğenebilirsin