Bombardier Transportation, Innotrans 2016’da yer aldı

14 juin 2014. Le Regio2N à Crespin.,14 juin 2014. Le Regio2N à Crespin.

Raylı sistem teknolojilerinin lideri Bombardier Transportation, Almanya Berlin’de düzenlenen InnoTrans 2016 Ulaşım Teknolojileri Uluslararası Fuarı’nda trenlerden, metro ve sinyal sistemlerine kadar tüm raylı sistem çözümlerini sunarken, yeni ürün lansmanlarını da gerçekleştirdi. Bombardier Transportation’ın yeni lansmanını yaptığı TALENT 3 trenleri, Türkiye’de de raylara çıkmayı hedefliyor.

30 milyar dolarlık güçlü bir sipariş rezervine sahip olan Bombardier, Türkiye’nin de gelişen ulaşım ve toplu taşıma planlarına yönelik olarak en ideal ürün portföyüne sahip bulunuyor. Bombardier, 1986 yılından bu yana Türkiye ile raylı sistemler alanında güçlü bir işbirliği içinde çalışmalarına devam ediyor. Brezilya, Hindistan, Çin, Meksika ve Güney Afrika gibi ülkelerde yerlileştirme deneyimine sahip, Teknoloji Transferi alanında Küresel Lider konumunda olan Bombardier Transportation, Türkiye’nin teknoloji transferiyle ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için tüm altyapıyı en iyi şekilde sağlama potansiyeline sahip.

Bombardier Transportation’ın Başkanı Laurent Troger yaptığı açıklamada; “Bombardier olarak Türkiye’nin raylı sistemlerde yaptığı yatırımlarda çözüm ortağı olabilmek adına çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz” dedi.

1474978362_Bombardier_Transportation_Innotrans_2016_Gorsel_1
Tufan Özkan – Bombardier Transportation Türkiye Satış Direktörü Nezih Ertürk – Bombardier Transportation Türkiye Ülke Müdürü Furio Rossi – Bombardier Transportation Türkiye Yönetim Direktörü

Bombardier Transportation’ın Türkiye Yönetim Direktörü Furio Rossi de Türkiye’de 2023 yılına kadar raylı sistemler ve alt yapı için 45 milyar doları aşan bir yatırımın yapılacağını belirtirken “Türkiye’de Yüksek Hızlı ve Bölgesel trenler, Lokomotifler, Sinyal Ekipmanları, Metrolar ve Tramvayları kapsayan raylı sistemler segmentinde son kalite standartlarında, en son teknoloji ürünleri sağlamak için kararlıyız. Yeni yatırımlarla Türkiye’deki gelişmelere inancımız sonsuz. Zaten yerli üretim yapan Bozankaya ile de iş ortaklığı yapıyor olmamız bunun en büyük göstergesi. Yaklaşan 80 adet Yüksek Hızlı Tren ihalesi için TCDD tarafından seçildiğimiz takdirde Bombardier ve Bozankaya olarak ortaklığımız çerçevesinde, Ankara’da yepyeni bir üretim tesisiyle birlikte Türkiye’ye yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz. Hali hazırda Bozankaya ile Ankara Sincan’da bulunan tesiste yatırımlarımıza başlamış bulunuyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de raylı sistem alanında oldukça büyük bir potansiyel olduğunu belirten Furio Rossi “Yüksek hızlı trenin yanı sıra bölgesel tren gamımızın yeni ürünü olan BOMBARDIER  TALENT 3 treninin fuarda lansmanını gerçekleştirdik. Bu trenin Türkiye için en ideal çözümlerden biri olduğuna inanıyoruz. Öte yandan Türkiye, raylı sistemlerde yerliliğe büyük önem veriyor. Bu alanda teknoloji transferi lideri olarak ortak çözümler üretebileceğimizi biliyoruz. Bombardier olarak teknoloji transferi yaptığımız pek çok ülkede çok başarılı projeler gerçekleştirdik. Teknoloji transferi dediğimizde sadece benzer ürünlerin yerli olarak sunulmasını değil aynı zamanda ihtiyaçlara göre geliştirilmesi ön görülmelidir. Tam anlamıyla sağladığımız teknoloji transferi ve ürün geliştirilmesi sayesinde Türkiye için en ideal çözümleri sağlamaya hazırız” şeklinde konuştu.

Hızla büyüyen şehirlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan MOVIA Maxx metro platformu Innotrans 2016’da ilk kez sergilendi

Bombardier, BOMBARDIER MOVIA Maxx metro platformunu ilk kez Innotrans Fuarı’nda sergiledi. Dünyanın dört bir yanındaki hızla büyüyen şehirler için tasarlanan yüksek kapasiteli MOVIA Maxx metro, işletimcilerin farklı ihtiyaçlarına kolayca adapte edilebilen, modüler ve esnek tek çözüme dayalı maksimum değerleri sunuyor. Günümüzde, bir metro projesinin mali olarak karşılanabilirliği, her zamankinden daha önemli bir ön koşul olarak görülüyor. Bu nedenle  MOVIA Maxx metro platformu, yolcu kapasitesi, enerji tüketimi, güvenilirlik ve ulaşılabilirlik anlamında en ideal maliyetleri sunmak üzere tasarlanıyor.

Yeni TALENT 3 trenleri, işletim esnekliğine yönelik sorunları çözüyor ve PRIMOVE bataryalı ilk EMU (Elektrikli Tren Seti) olarak dikkat çekiyor

Bombardier, aynı zamanda TALENT bölgesel tren gamının bir sonraki neslini temsil eden BOMBARDIERTALENT 3 trenini de fuarda tanıttı. Önceki modellerin başarıları üzerine inşa edilen TALENT 3 platformu, enerji etkinliği ve gelişmiş bakım kolaylığı ile işletim esnekliği sağlıyor. TALENT 3, Avrupa çapında ideal bir tren olarak ön plana çıkıyor. Avrupa tren kontrol (ETCS) sistemi donanımıyla, Avrupa’nın çeşitli raylı sistemlerinde kullanılma özelliğine sahip. TSI ve EN standardizasyon sistemlerine uygunluğu, Avrupa genelinde kullanılabilecek olmasının kanıtı. TALENT 3, BOMBARDIER PRIMOVE lityum-iyon batarya sisteminin, elektrikli çoklu TALENT trenleri ile ilk kez kullanılmasını da sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin