Busworld Russia powered by AUTOTRANS Fuarı Ekim’de Moskova’da

Busworld International ile ITEMF Expo, Moskova’da yapılacak olan Busworld Rusya İhtisas Fuarının  organizasyonunu birlikte yapmak için 17 Ekim 2015 tarihinde bir ortaklık anlaşması imzaladılar. Busworld Rusya’nın ilki Crocus Expo Fuar alanında, 25-27 Ekim 2016 tarihinde yapılacaktır. Bu fuar, yani Busworld Rusya; Uluslararası Ticari Araç Fuarı olan Comtrans ile dönüşümlü olarak, her iki yılda bir yapılacak.
Busworld Rusya Fuarı, Messe Frankfurt ve ITE Grup’un ortak olduğu ITEMF Expo tarafından organize edilecek.
Busworld Russia powered by Autotrans Fuarı şu kuruluşlar tarafından resmi olarak desteklenmektedir:

The Ministry of Transport of Russia (Rusya Ulaştırma Bakanlığı), Moscow State Duma (Moskova Ulusal Yasama Organı), Transport Committee of State Duma (Yasama Organı’nın Ulaştırma Komitesi), the RAU (Russian Automobile Transport Union – Rusya Otomobil Ulaştırma Birliği), OAR (Association of Russian Automakers – Rusya Otomobil Üreticileri Birliği), AEB (Association of European Businesses in Russia – Rusya’da Avrupalı İşadamları Birliği), IRU (International Road Transport Union – Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği), and RSPP (Russian Union of Industrialists and Entrepreneurs – Rusya Sanayici ve Girişimciler Birliği).
İstatistik ve Rakamlar:
· Planlanan fuar alanı: 10,000 m²
· Beklenen katılımcı sayısı: 15 ülkeden 85 firma
· Beklenen ziyaretçi adedi: 12.000 profesyonel ziyaretçi

Moskova Uluslararası Otobüs ve Yedek parçaları fuarında aşağıdaki ürün grupları sergilenecektir:

 • Şehirler arası otobüs
  • Belediye otobüsü
 • Midibüs ve Minibüs
 • Özel dizayn araçlar
 • Karoseri imalatçıları
  • Yedek parçalar ve aksamlar
  • Servis ve bakım ekipmanları
  • Bakım alet ve ekipmanları
 • Aksesuarlar
  • Yağlar ve hidrolikler
  • Lastikler
  • Leasing ve sigorta hizmeti sağlayıcıları

  Busworld Rusya Fuarı, Ticari araç, otobüs, ekipman, yedek parça ve servis sektörü profesyonelleri için uluslararası karşılıklı B2B görüşmelerin yapılacağı bir ortamı sağlayacaktır. Rusya ve BDT pazarında sektörle ilgili aşağıdaki önemli pazar gelişim faktörleri öne çıkmaktadır:

Büyüyen yolcu taşıma pazarı ve karayolu ağlarının genişlemesi
· İç turizmdeki aktif gelişim ve artan talep.

· Rusya’da düzenlenecek olan 2018 FIFA Dünya Kupası da dahil olmak üzere, gelecekteki önemli kültürel etkinlikler ve spor etkinlikleri
· Devlet tarafından yolcu taşıma filosunun yenilenmesini hedefleyen kanuni düzenlemelerin yapılması

Busworld Russia powered by Autotrans Fuarı, otobüs, ekipman ve yedek parça imalatçı ve bayilerine; en yeni ürünlerini ve geliştirdikleri teknolojileri, profesyonel ziyaretçilere sunma fırsatını verecek. Pazar trendleri hakkında birinci elden bilgi alacak ve sektör üyeleri ile görüşme imkanına sahip olacaklar. Fuar, katılımcı ve ziyaretçilere uluslararası kalitede, etkin networking ve işbirliği kurma platformu sunacak.

Busworld Rusya Fuarı, IRU (International Road Transport Union – Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği) ile birlikte organize edilen “Busworld Akademi” adı altında daha kapsamlı bir iş programını da sunacak.

16ncı yıllık “Rusya’da Yılın Ticari Aracı” ödülü, fuar içinde yer alan bir başka önemli tanıtım etkinliği olacak. Yıllar boyunca, bu yarışma endüstri için önemli bir olay olarak ün kazandı ve “Yılın otobüsü”, “Yılın kamyonu”, “Yılın kapalı kasa kamyonu”, “Yılın gelecek vaat edeni” ve geleneksel “Özel ödül” gibi kategorilerde adaylar ve ödül kazananlar yine duyurulacak.

Fuarın genel medya partneri olan Uluslararası Ticari Taşıma İhtisas dergisi ComTrans, gelecek sayılarında daha derin bir dizi içerikle fuarı destekleyecek.

Busworld ile ITEMF Expo arasındaki işbirliği, otobüs ve yolcu taşıma sektörü fuarının; Rusya’daki gelişimi ve uluslararası standartlara ulaşması için eşsiz perspektifler doğurmakta. Fuarın organizatörü olan ITEMF Expo, pazarda Busworld Russia powered by Autotrans Fuarı’nın başarılı bir başlangıç yapacağından ve gelecek vaat edeceğinden emin olarak tanıtımlarına devam etmekte.

Bunları da beğenebilirsin