Ford Trucks Saudi Build 2015’te Gövde Gösterisi Yaptı

Ford Trucks, 26-29 Ekim 2015 tarihleri arasında Riyad’da düzenlenen 27. Uluslararası İnşaat Teknolojileri ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nda, Suudi Arabistan ve körfez bölgelerine özel geliştirilen Ford 4135M ve Ford 1843T modellerini sergiledi.

Ford Trucks, Suudi Arabistan distribütörü olan ve ülke genelinde 38 adet Ford bayiliği bulunan Al Jazirah Vehicles Agency (AJVA) aracılığı ile, 26-29 Ekim tarihleri arasında Riyad’da düzenlenen Saudi Build 2015 Fuarı’na katıldı. 55 yıllık kamyon üretim tecrübesi ve çeşitli ihraç pazarı müşteri talepleri doğrultularında geliştirilen Ford Trucks modelleri, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri müşterilerine özel olarak sunulan “Sıcak İklim Paketi”ne sahip Ford 4135M ve Ford 1843T modelleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Ford 1843T çekici ve 4135M mikser modelleri kalite ve uygun maliyeti bir araya getiriyor
Ford Trucks’ın en çok tercih edilen modelleri olan Ford 1843T çekici ve Ford 4135M mikser modelleri, ihtiyaca göre uyarlanabilen farklı motor, şanzıman seçenekleri ve kabin modülleri ile asfalt ve asfalt dışı tüm koşullar için uygun olarak tasarlanıyor. Ford Trucks modelleri düşük tüketim verileri ve uygun işletme maliyetleriyle müşterilerinin taleplerini maksimum seviyede karşılıyor. Ford Trucks modelleri bu kusursuz özellikleri sayesinde bölgede hem inşaat sektöründe hem de uzun yol taşımacılığında tercih ediliyor.

Çekici ve inşaat serisi araçlar, 10 mm 500 Mpa şasi ile sunuluyor. Mikser modelleri ise 350 hp güce sahip 6×4 ve 8×4 çekiş sistemli versiyonlar ile inşaat sektörüne uygun şekilde sunuluyor. Mikser kapasitesi, 8 ve 12,7 m3 arasında değişiyor. Ford 1843T çekici modeli ise, 10.3 litrelik 430 PS güç üreten Euro 3 emisyona sahip motoru, makaslı arka süspansiyonu ve standart ESP sistemi ile sunuluyor.

Ford Trucks Suudi Arabistan pazarında 3 yıl limitsiz kilometre garantisi sunuyor
Ford Trucks, Suudi Arabistan pazarında satışa sunduğu modellerde standart 3 yıl limitsiz kilometre garantisi sunuyor. Ayrıca, Suudi Arabistan pazarında 3 yıl limitsiz kilometre garantisi sunan ilk ağır ticari araç markası olarak dikkat çekiyor.

Sıcak İklim Paketi’ne sahip, bölgeye uygun modeller
Fuarda sergilenen Ford Trucks modelleri, sıcak ve tozlu bölge koşullarına uygun olarak güçlendirilen klima, filtre ve radyatör içeren “Sıcak İklim Paketi” ile sunuluyor. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Sıcak İklim Paketi’nin 2 yıllık geliştirme süreci boyunca Suudi Arabistan’da araç dayanıklılık testleri; laboratuvar ortamında bölge şartlarının simüle edildiği yüksek sıcaklık, nem ve toz dayanım testleri ve gerçek yol koşullarında kat edilen 300.000 km’yi aşkın yol testleri gerçekleştirildi. Sıcak İklim Paketi, Körfez ve Arap Ülkeleri’nde satışta olan tüm modellerde sunuluyor.

Bunları da beğenebilirsin