İpragaz ve GO, Petroleum Istanbul 2017’ye katıldı

Alanında dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen fuarı Petroleum Istanbul 2017 – 13. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl da Gas & Power Network – 2. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak 30 Mart’ta TÜYAP Beylikdüzü Kongre ve Fuar Merkezi’nde başladı. 2 Nisan Pazar gününe kadar sürecek organizasyonda, bu yıl CNG, LNG, güneş ile çalışan araçlar, teknolojileri ve ekipmanlarını kapsayan ‘Aracı harekete geçiren enerji’ ile ‘Market ekipmanları ve market ürünleri’ bölümleri de ilk kez açıldı. Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Petroleum Istanbul 2017, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK başta olmak üzere enerji sektörünün ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektör temsilcileriyle bir araya geldiği uluslararası bir platforma dönüştü.

İpragaz ve GO öne çıktı

Enerji sektörünün bu büyük buluşmasında geleneksel olarak yer alan Türkiye’nin köklü kuruluşu İpragaz da, yine fuarda en çok ilgi çeken markalar arasında yer aldı. İpragaz’ın 12. holdeki yaklaşık 800 metrekarelik standında, bir tarafta akaryakıt sektörünün genç ve dinamik markası GO yer alırken; diğer tarafta ise İpragaz ve çatısı altındaki İpragaz Otogaz, Prins gibi önemli markalar yer aldı. Özgün tasarımı ile dikkatleri üzerinde toplayan İpragaz standı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekerken, başta İpragaz CEO’su Selim Şiper ve Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay olmak üzere İpragaz üst yönetimi de fuara katıldı.

İpragaz 56 yıldır verdiği sözleri hep tuttu

Bir zamanlar Türkiye’de rafineri bacasından yakılarak atılan bir atık konumundaki LPG’nin, 1961 yılında kurulan ilk dolum tesisi ile bugünkü dev bir sektöre dönüşümünde İpragaz’ın öncülüğüne dikkat çeken Selim Şiper, “56 yıl önce bize ‘Mavi Dev’ lakabını kazandıran LPG ile başlayan İpragaz’ın kurumsal yolculuğuna, daha sonra sırasıyla LNG, elektrik ve akaryakıt katıldı. Bugün İpragaz, öncelikli ihtiyaç olan 4 temel enerji segmentini de çatısı altında bulunduran yegane şirket konumunda. İpragaz, yarım asrı aşan bir süreçte, öncülük ve yaratıcılık yaklaşımı ile kimi pazarları kuran, girdiği pazarları da müşteriler ve sektör açısından geliştiren bir misyon üstlendi ve bu tavrını sürdürmeye kararlı. Bununla birlikte bugün ‘kalite’ ve ‘güven’ ile anılan İpragaz, bu süreçte ne pahasına olursa olsun hep sözünü tuttu. Bugün İpragaz, alanlarında öncü birçok markayı bünyesinde barındıran bir çatı kuruluş. Tüm Türkiye’de adeta sokak sokak, mahalle mahalle yaygın yaklaşık 4.500 bayiden oluşan ağımızla, geçmişte olduğu gibi bugün de sözümüzü tutmaya devam ediyoruz. Yarınlarda da sözümüzün arkasında olmaya devam edeceğiz. İpragaz, Türkiye’nin her noktasında ve her koşulda enerjinin en büyük güvencesidir” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin