Schaeffler’den İstanbul metrosu ile dünya turu

Otomotiv ve endüstri için küresel çapta tedarikçi konumunda bulunan Schaeffler tarafından üretilen ve yapımına başlandığı 1987’den bu yana İstanbul metrosunda kullanılan rulman Almanya’da sergilendi. İstanbul’da 2,7 milyon kilometre yol kat eden rulmanın bu performansı dünya etrafında yaklaşık 70 kez tur atmayla eşdeğer.

Dünyayı birlikte döndürüyoruz” sloganıyla ürün ve hizmet sunan Schaeffler, Berlin’de gerçekleştirilen dünyanın önde gelen uluslararası ulaşım teknolojileri fuarı Innotrans’taki standında İstanbul’da 30 yıl boyunca kullanılan rulmanını sergiledi. İstanbul’un tramvay ve metro hizmetlerini yürüten İstanbul Ulaşım tarafından 1987’den itibaren kullanılmaya başlanan Schaeffler’in ürettiği rulman, 2,7 milyon kilometre yol kat etti. Bu da dünya etrafında yaklaşık 70 kez tur atmayla eşdeğer.

Rulman, fuara katılan ziyaretçiler tarafından da büyük ilgi gördü. Metro İstanbul Genel Müdür Yardımcısı İrfan İpşir de Schaeffler’in standını ziyaret eden ve rulmanı yakından inceleyen isimler arasındaydı. Schaeffler Grubu Avrupa Bölge CEO’su Dietmar Heinrich ve Schaeffler Türkiye Genel Müdürü Onur Karahan, İrfan İpşir’e hem 30 yıllık rulman hem de son teknolojiyle ürettikleri yeni ürünler hakkında detaylı bilgi verdi.

Schaeffler Türkiye Genel Müdürü Onur Karahan, Schaeffler olarak yenilikçi ve uzun ömürlü ürünleri sergiledikleri fuarın özellikle Schaeffler Türkiye açısından ayrı bir önemi olduğunu söyledi. Karahan, “Schaeffler olarak 1987 yılında İstanbul Ulaşım tarafından kullanılmaya başlanan ve 2,7 milyon km kullanılan rulmanı gururla sergiledik. Schaeffler Ailesi olarak Türkiye demiryolu sektörüne kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerimizle destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin