Türkiye’nin İlk Hibrit Zırhlı Konsepti IDEF’17 Fuarında

Katmerciler, Türkiye’nin ilk hibrit zırhlısı olacak HIZIR’la birlikte, ilk kez sergileyeceği 4×4 zırhlı ambulansı ve zırhlı personel taşıyıcı KHAN ile zırhlamada yenilikçi bir adım olan NEFER zırh sistemiyle, 8’inci salondaki 807 nolu standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’17, Aselsan ve Katmerciler ortak çalışmasıyla hayata geçirilen projeyle Türkiye’nin ilk hibrit konsept zırhlı aracına tanıklık edecek. Milli savunma sanayiinin dışa bağımlılığının azaltılmasında büyük önem taşıyan bu yenilikle, Aselsan tarafından geliştirilen elektrikli motor, Katmerciler tarafından geliştirilen ve üretime hazır durumdaki HIZIR’a entegre edilecek. İki şirketin üzerinde birlikte çalıştığı proje, her iki şirketin standında aynı anda tanıtılacak.

Türk savunma sanayiinde segmentinin en güçlü muharebe aracı olan HIZIR, bu yenilikçi atılımla birlikte aynı zamanda sektörünün ilk hibrit aracı ünvanını kazanacak. HIZIR’la başlayan hibrit zırhlı araç konsepti, yeni zırhlı araç geliştirmede de çığır açacak bir yenilik olacak.

Bunları da beğenebilirsin