Voith, Transist’te Verimli Sürüş Uzmanlığını Sergiledi

Transist 2015 Fuarına katılan Voith, Sürdürülebilir, Etkin Sürüş ve Frenleme Sistemlerini tanıttı.

İstanbul Konge Merkezi’nde bu sene gerçekleşen Transist 2015 Fuarında Voith “Verimli Sürüş” başlığı altında ürün ve servis uzmanlığını sergiledi. Ziyaretçiler şehir içi ve uzun mesafe otobüsleri için tasarlanan ekonomik ve dayanıklı DIWA 6 otomatik şanzıman, DIWA SmartNet telemetrik sistemleri ve hava kompresörlerini yakından inceleme fırsatı buldu.

DIWA.6: Şehir-içi ve uzun mesafe otobüsleri için En iyi Çözüm

Yeni DIWA.6 otomatik şanzıman Voith tarafından özellikle Euro 6 emisyon normları ile artan temiz ve düşük tüketimli araç ihtiyacına yönelik olarak geliştirildi. Özellikle şehir içi otobüsler için geliştirilen DIWA otomatik şanzımanlar, düşük tüketimleriyle kullanıcıların yakıt masrafını ciddi oranda azaltmakta. Önceki modelleriyle karşılaştırıldığında DIWA.6, yaklaşık yüzde beş oranında yakıt tasarrufu sağlıyor.

Eğim ve yüke bağlı vites değiştirme programı olan SensoTop’un kullanımı dışında, ihtiyaç duyulmayan anlarda yağ basıncını azaltan gelişmiş pompa yönetimi ve ilk kalkışta servis frenlerine karşı yakıt tüketilmesini engelleyen akıllı kalkış yönetim sistemleri, yakıt tüketiminin azaltılmasında önemli rol oynuyor. Optimize edilen Otomatik Boş Vites (ANS) fonksiyonu ile şanzıman daha uzun süre motordan ayrı durumda kalabilir ve ilave yakıt tasarrufu sağlar, bununla birlikte ani kalkışları engelleyerek güvenliği artırır. Avrupa ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de çok sayıda otobüs işletmecisi şehir içi trafikte DIWA’ya güveniyor.

DIWA SmartNet: Yürüyen Aksamın Kolay ve Ayrıntılı Takibi

Voith tarafından geliştirilen DIWA SmartNet telemetrik sistem sayesinde, operatörler araçların yürüyen aksamlarının durumu ve kullanım şekli hakkında sürekli olarak bilgi sahibi oluyor. Günümüzün artan nüfus ve trafik koşulları işleri giderek zorlaştırırken, araçların arıza yapmadan serviste kalma gereklilikleri her geçen gün artmakta. Günümüzün bakım anlayışları, yakın zamanda bu ihtiyaca cevap veremeyecek hale gelecek. Otomatik olarak yapılan veri analizleri, kullanıcılara çok değerli bilgiler sağlıyor. Bu analizler ile küçük hatalar durdurucu arızalara dönüşmeden tespit edilerek anında müdahale edilebilir ve araçların serviste kalma süresi azaltılır. DIWA SmartNet aracın yürüyen aksamını takip eden entegre bir sistemdir ve işletme ile kullanım verilerine hızlı ve doğrudan erişim sağlar. Verilerin aktarımı, mobil şebekeler ile veya Wi-Fi ağları üzerinden, kullanıcının tercihine göre yapılabiliyor.

EURO 6 Motorlar için Hava Kompresörü

Fuarda sergilenen Voith hava kompresörleri de yeni EURO 6 motorlar ile uyumlu olarak çalışıyor. Hafif alüminyum gövdeleriyle üretilen iki kademeli kompresörler Daimler, MAN ve Volvo otobüslerde seri olarak bulunuyor. İki kademeli sıkıştırma sayesinde Voith hava kompresörleri her 100 kilometrede 1 litre dizel yakıt tasarrufu sağlar. 2012 yılından bugüne kadar Voith; Zschopau, Almanya üretim merkezinde 200.000’in üzerinde hava kompresörü üretmiştir.

Bunları da beğenebilirsin