2. El Ağır Ticari Araçta Güven Arayanların Adresi “Truckmarket” Olacak

Ekspertiz raporlu, garantili, uygun faizli her marka ve model ikinci el ağır ticari araçlar,
Ford Trucks güvencesiyle, TruckMarket’te müşterisiyle buluşacak. TruckMarket, ağır ticaride en yaygın tesis ağına sahip kurumsal 2. el markası olarak , 20 Ford Trucks bayisinde hizmet vermeye başlayacak.

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, son yıllarda büyük önem kazanan 2. el alım-satım operasyonları için yapılandırdığı yeni markası TruckMarket’i, kamuoyuna tanıttı. Her marka ve model ağır ticari 2. el araçları; ekspertiz, garanti ve finansman çözümleri, kasko ve bakım hediyesi ile birlikte sunan TruckMarket, müşterilere “2. El’de Ford Trucks güvencesi” sunmayı hedefliyor.

TruckMarket’te detaylı ekspertiz ve Ford Trucks garantisi
TruckMarket’te her marka ve model çekici ve kamyonlar; motor, şanzıman, diferansiyel, şasi, üst yapı, lastik, aydınlatma, kabin ve kaporta kontrolleri yapılıp, tramer hasar geçmişinin yer aldığı detaylı bir ekspertiz raporu ile satışa sunuluyor. Ford marka çekici ve kamyonlarda ise ekspertiz raporunun yanısıra, aracın servis ve bakım geçmişiyle ilgili bilgiler de yer alıyor. TruckMarket’te satılacak tüm Ford marka çekici ve kamyonlara garanti hizmeti de veriliyor. 0-24 ay arasındaki araçlara +1 yıl garanti sunulurken, 24-48 ay arasındaki araçlara aktarma organlarındaki üretim kaynaklı tüm hataları da kapsayacak şekilde, +6 aylık garanti veriliyor.

Uygun finansman ve cazip kiralama koşulları TruckMarket’te
TruckMarket, satışa sunduğu her marka ve model 2. el kamyon ve çekici için en uygun vade ve faiz oranlarıyla kişiye özel finansman çözümleri sunuyor. Müşteri, ödeme koşullarını kendi şartlarına en uygun hale getirebilirken; kredi başvurusu, kasko ve sigorta işlemleri için tek noktadan hizmet alabiliyor. Ayrıca, Yapı Kredi Bankası, Koçfinans ve Türkiye İş Bankası işbirliği ile düşük faizli kredilerden yararlabiliyor. Truckmarket’in satışa sunduğu her marka ve model 2.el kamyon ve çekici araçlar için 80.000 TL kredi kullanımında 12 aylık vadede yüzde 0.28 faiz oranı avantajı sunuluyor.
TruckMarket yalnızca ağır ticari satışları ile değil cazip kiralama teklifleri ile de dikkat çekiyor, 2. el araç müşterileine Avis aracılığıyla 12-36 ay arası kiralama imkanı sunuyor.

Kasko ve bakım hediyesi
Ford Trucks’ın ikinci el ağır ticari markası kasko hediyesi ile de fark yaratıyor. TruckMarket’te seçilmiş araçlar için 1 yıllık kasko hediyesi sunuluyor. Kasko hediyesine ek olarak, bakım konusunda da müşterilerine en yüksek kalitede hizmet vermeyi hedefleyen Truckmarket’ta, Ford Trucks’ın ikinci el ağından alınan tüm Ford marka araçlar ücretsiz olarak tüm bakımları yapılmış şekilde müşterilere teslim ediliyor.

“Toplu alımlarda aracınız size TIR üzerinde gelsin”
Ford Trucks, ikinci el ağır ticari sektöründe yenilikleriyle fark yaratmaya devam ederken, TruckMarket bir diğer ayrıcalığı ile satın alınan ağır ticari araçları ayağınıza getiriyor. Minimum 3 adetlik Ford Cargo marka araç alımında TruckMarket araçları müşterinin istediği lokasyona TIR üzerinde sevk ederek alıcının istediği yere ulaştırıyor.

“Truckmarket 2.elde müşteriye güven veriyor”
Ford Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan: “Yenilenen ve geniş bayi yapılanmamız, ürünlerimizdeki yenilikler ve kalite, sunduğumuz ek hizmetler ile müşterilerimizin beğenisini kazanarak 2008’den bu yana Pazar payımızı yüzde 15’ten yüzde 25’e çıkardık. 2015 yılının ilk 10 ayında 6222 araç satarak geçen seneye göre pazarın çok üzerinde yüzde 33’lük bir büyüme yakaladık.” dedi ve ekledi: “Yeni bayi yapılanmamız kapsamındaki en önemli yaklaşımlarımızdan biri 2. el araç alım satım operasyonları idi ve buna yönelik yeni plazalarımızı da 4S olarak tasarladık. Bununla birlikte, yeni araca göre 1’e 4 oranında alım satımın gerçekleştiği ağır ticari pazarında 2. el pazarında kurumsallaşma ihtiyacının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Son dönemde 2. el pazarının önemi, pazarın büyümesi ile paralel olarak artış gösteriyor. Ford Otosan olarak; 2. El alım satım operasyonlarında güven arayan müşterilerimize yönelik olarak Ford Trucks güvencesiyle kurumsal bir 2. el markası “Truckmarket”i oluşturmaya karar verdik. Markası ne olursa olsun, tüm 2. el araçlar için verdiğimiz taahhütlerle, müşterilerimiz için en güvenli adres olmayı hedefliyoruz. Truckmarket ile müşterilerimize, ağır ticaride en yaygın tesis ağına sahip kurumsal 2. el markası olarak hizmet vereceğiz. 2015 yılı sonuna toplam 20 Ford Trucks Tesisinde Truckmarket markası hizmet vermeye başlayacak.. Truckmarket olarak 2015 yılında 900 adet alım-satım operasyonu gerçekleştirerek 90 milyon TL alım-satım hacmine ulaşmayı ve 2.el operasyonlarımızın 2016 yılında yüzde 50 büyümesini hedefliyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin