Karbonsuzlaştırma: Elektrikli portal aksın dünya prömiyeri

  • ZF’nin en son e-Mobilite teknolojileri, emisyonsuz toplu taşıma sağlamaya nasıl yardımcı olacağını göstererek sergilenecek. ZF’nin standında sahne alan yenilikçi eMobility çözümü, şehir içi otobüsler için daha iyi erişilebilirlik için tam alçak zeminli bir yolcu bölümünü mümkün kılacak.
  • ZF’nin şehir içi otobüsler ve seyahat otobüsleri için yeni nesil, modüler, elektrikli merkezi motoru CeTrax 2 dual, 380 kW’lık sürekli güç sunar ve daha dik eğimlerin üstesinden gelmeyi kolaylaştıran ve daha yüksek seyir hızlarını daha verimli hale getiren entegre üç vitesli bir şanzımana sahiptir.
  • 6 ileri otomatik şanzıman sistemi EcoLife CoachLine

2.800 Nm’ye kadar motor torkları için uygundur. Verimli şanzıman, virajlı, zorlu rotalar ve dur-kalk kentsel durumlar gibi yüksek güçlü, zorlu otobüs uygulamalarına hizmet eder.

SCALAR ve Bus Connect ile bağlantı

  • Yeni SCALAR filo orkestrasyon (planlama) çözümü, Toplu Taşıma Operatörlerine gerçek zamanlı, yapay zeka tabanlı otomatik karar verme ve hizmet optimizasyonu sunan, isteğe bağlı yolcu mobilitesi hizmet yönetimine uygulandı.
  • ZF Bus Connect, ZF’nin elektrikli, hibrit veya içten yanmalı motorlara sahip şehir içi otobüsler ve tur otobüsleri için dijital filo yönetimi çözümüdür.

Çarpışma Azaltma Sistemi ve OnHand EPH ile Güvenlik

  • ZF’nin şehir içi otobüsler için sunduğu CMS, aynı zamanda güvende olmayan otobüs yolcularını desteklerken yaklaşan bir çarpışmayı hafifletmeye ve hatta önlemeye yardımcı olan endüstrinin ilk OE-bağımsız sistemidir.
  • OnHand Elektro-Pnömatik El Freni, sadece araç güvenliğini ve sürücü konforunu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda otonom sürüş için yapı­taşı teknolojisi olarak da hizmet eder.

Bunları da beğenebilirsin