Aktaş Holding’den yeni küresel marka

Ulaşım, yapı, endüstri ve yeşil enerji alanlarında yaptığı yenilikçi yatırımlar ile 100’den fazla ülkeye doğrudan ihracat gerçekleştiren Aktaş Holding, hava süspansiyon sistemleri sektöründeki uzmanlığını, küresel düzeyde sürdürülebilirliği olan başarılarla taçlandırırken, endüstriyel alandaki faaliyetlerinde de önemli bir yatırım hamlesine imza attı.

1489652699_Powertech_toplant___fotoKüresel düzeyde markalaşma vizyonu doğrultusunda, dijital marka ile dönüşüme odaklanan ve mükemmellik kültürüne dönüşüm çalışmaları kapsamında da Endüstri 4.0 ile ilgili saha analiz çalışması başlatarak, bu alanda etkin adımlar atan Aktaş Holding, endüstriyel alana yönelik büyük hedefleri doğrultusunda, Powertech markalı yeni ürününü devreye aldı.

Aktaş Holding, 2016 yılının başında ülkemize kazandırdığı ve ileri teknoloji imkânlarıyla donatılan yeni üretim tesislerinde dayanıklı, uzun ömürlü ve çevre dostu endüstriyel hortum üretilmesi hedefiyle, 10 Milyon Dolarlık yatırım karşılığında devreye aldığı Powertech markalı yeni ürün gamını, düzenlenen toplantıda tanıttı.

Her Türlü İhtiyacı Karşılayacak Nitelikte

Toplantıda konuşan Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol, toplam 7500 m2 alanda, 10 Milyon Dolar gibi bir yatırımla hayata geçirdikleri Powertech markalı endüstriyel hortum ürünlerinin üretim çalışmalarına 2015 yılında başladıklarını belirterek; “Son teknolojiyle üretilen bu ürünlerimiz, ilk faaliyet gösterilecek ürün grubu olan su, hava, buhar-sıcak su, kum-beton, gıda-kimyasal ve akaryakıt hortumu alanında, her türlü ihtiyacı karşılayacak çeşitte, üstün mühendislik çalışmaları ile iç-dış çapları, yüksek/orta/düşük çalışma basıncı, kıvrılma yarıçapı, patlama basıncı, yüksek veya düşük çalışma ısısı, kullanıldığı alana özel olarak havaya, ozona, aşınmaya, ısıya, yağa üstün dayanım gibi özellikleri, en optimum ölçülerde belirleyecek şekilde geliştiriliyor. Türkiye’nin yanı sıra; Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Orta Doğu’yu hedef bölgeler olarak belirledik. Powertech ürünlerimizle ilgili 2017 yılı ciro hedefimiz 5 Milyon Dolar, 2023 hedefimiz ise 40 Milyon dolar düzeyinde bulunuyor” dedi.

Uzun Ömürlü ve Çevre Dostu

Aktaş Holding olarak, inovatif düşünce doğrultusunda, üstün Ar-Ge teknolojisi ile geliştirdikleri Powertech ürünlerinin dayanıklı, uzun ömürlü ve çevre dostu ürünler olduğuna değinen Sami Erol, “Şirket olarak büyük önem verdiğimiz endüstriyel hortum üretiminde ürün gamını geliştirerek, sektörde sağlam bir yer edinmeyi ve sektöre yön vermeyi planlıyoruz. Koşulsuz ‘müşteri memnuniyeti’ ve Aktaş markasının, küresel düzeyde sahip olduğu ‘güvenilir’ algıyı ön planda tutmaya özen gösterirken, nitelikli ve üstün teknolojiye sahip ‘Powertech’ ürünleriyle de son tüketicinin beklentilerine ve taleplerine, en iyi şekilde karşılık verebilmeyi hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Bunları da beğenebilirsin