Anadolu Isuzu, “Sürücü Yorgunluk ve Dikkat Dağınıklığı” projesi ile Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nden ödülle döndü

0 14

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, SummITS 3’üncü Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) Zirvesi’nde “Sürücü Yorgunluk ve Dikkat Dağınıklığı” projesi ile Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri; ‘Hareket Teknolojisi (Ürün) Kategorisi’nde ödüle layık görüldü. Akıllı araçlar ve akıllı şehir uygulamaları çalışmalarına devam eden Anadolu Isuzu, sürücülerin dikkat dağınıklıklarını ve yorgunluk halleri hakkında bilgi veren “Sürücü Yorgunluk ve Dikkat Dağınıklığı” projesi ile sürücü-araç ve paralelinde toplum sağlığını korumayı hedefliyor.

Araç içi uygulama, sürücünün yorgunluğunu algılayıp, yorgunluk üzerine olabilecek kazaları önlemeye yardımcı oluyor. Dikkat dağınıklığını algılayan sistem, yoldan gözlerini uzun süre başka yere kaçırma, telefon ile ilgilenip yola bakmama gibi konularda uyarı vererek sürücünün aracı sürmesine ve yola odaklanmasına yardımcı oluyor. İnovasyonu ve teknolojik yenilikleri ürün ve hizmetlerine adapte eden Anadolu Isuzu, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarında özellikle yolcuların ve sürücülerin güvenli seyahat edebilmelerine katkıda bulunmaya odaklanıyor. Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge ve inovasyon alanındaki çalışmaları müşteri taleplerine uygun ürün geliştirme gücünü pekiştiriyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap