Assan Alüminyum Turquality İle Dünya Yıldızları Arasına Giriyor

Kibar Holding’in yassı alüminyum sektöründeki şirketi Assan Alüminyum, Turquality programına dahil olarak global arenada marka gücünü öne çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından Assan Alüminyum, Turquality programına dahil olmaya hak kazandı. Yassı alüminyum sektöründe yıllık 280 bin ton kurulu kapasitesi ile Türkiye’nin açık ara lider kuruluşu Assan Alüminyum, Turquality başvuru ve denetim sürecini başarı ile tamamlayarak uluslararası arenada da global marka gücünü arttırmayı hedefliyor.

Marka bilinci oluşturmayı, şirketlerin marka gücünü ve kurumsal altyapısını güçlendirmeyi, kurumsal olarak belli olgunluğa ulaşmış firmaların markalarının global pazarlarda güçlenmesi ve dünya markası haline gelmesini sağlamayı amaçlayan Turquality programı, T.C. Ekonomi Bakanlığı denetiminde yürütülüyor.

Assan Alüminyum Genel Müdürü Haluk Kayabaşı, Kibar Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Assan Alüminyum’un, Turquality süreçlerindeki başarısı ile de grubun lokomotifi olacağını ifade ederek, “Dünyanın dört bir yanına ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Turquality programına dahil olarak global arenada marka gücümüzü daha da öne çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Yassı alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, kurulduğu 1988 yılından bu yana yassı haddelenmiş alüminyum (rulo, levha ve folyo) üretimi ve ticareti üzerine faaliyet gösteriyor. Kibar Holding çatısı altında İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası Tesisleri’nde üretim yapan Assan Alüminyum’un, yeni Dilovası Boyalı tesislerinde yıllık 60 bin ton alüminyum rulo boyama kapasitesi 2013 yılında hizmete girdi.

Karasu’da toplam 800 milyon dolarlık yatırımla yüksek teknolojili sıcak hadde tesisi kuracak

2014 yılında ISO 500 sıralamasında Türkiye’nin 55. En Büyük Sanayi Kuruluşu seçilen Assan Alüminyum, Türkiye’de toplam üretimin yarısından fazlasını gerçekleştiriyor. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 70’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Çeşitli ülkelerdeki depoları ile de müşterilerine özel tedarik zinciri çözümleri sunuyor.

Assan Alüminyum Ürettiği ürünlerle distribütör, inşaat, ulaştırma, dayanıklı tüketim ve ambalaj gibi çok çeşitli sektörlere hizmet veriyor. Avrupa’da alanında en büyük firmalarından biri olarak, esnek üretim anlayışıyla her yıl bir çok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına layık görülüyor.

Kibar Holding, Sakarya’nın Karasu ilçesinde toplam 800 milyon dolarlık yüksek teknolojili sıcak hadde tesisi yatırımına hazırlanıyor. Kibar Holding, bu yatırımla havacılık, savunma, gemi inşaatı gibi stratejik sektörlerde yüksek katma değerli ürünler üretilmesini ve yurtdışına olan bağımlılığı azaltmayı hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin