Bandırma, Şehiriçi Ulaşımda Allison Tam Otomatik Şanzımanlı Otobüsleri Seçti

Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş., yeni teslim aldığı Isuzu Citibus 9 metre otobüslerle Allison tam otomatik şanzıman deneyimini seçti.

Bandırma Belediyesi’nin toplu taşımacılığı özel halk otobüsü işletmelerine bırakması ile şehirde toplu taşıma hizmeti, Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş. çatısı altında yürütülmeye başlandı. Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş. ise yakın zamana kadar manüel şanzımanlı 7 metre olan 97 adet otobüs ile toplu taşımacılık hizmeti sunarken yolcuları için güvenlik ve konforu arttırmak ve işletme verimliliğini yükseltmek üzere araçlarını yenilemeye başladı. Teslim aldıkları ilk 10 adet Allison tam otomatik şanzıman donanımlı Isuzu Citibus 9 metre araçlar, bu yenilemenin ilk adımı oldu.

Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş. Başkanı Bülent Bican açıklamasında; “Allison tam otomatik şanzıman, hem bakım ve onarım maliyetlerini düşürerek, hem de yakıt tasarrufu sunarak işletim maliyetlerimizi azaltmamızı sağlayacak. Çok kısa bir zaman olmasına rağmen aldığımız referanslar, 7 metre manüel otobüslerden 9 metre tam otomatik şanzıman donanımlı otobüslere geçişimizle yakıt tüketiminin eskiye oranla daha alt seviyelere çekileceğini gösteriyor” dedi.

Bandırma’nın yeni teslim aldığı Isuzu Citibus otobüslerde Allison 2100 modeli kullanıldı. Allison 2000 Serisi™ ürün ailesinin üyesi olan bu şanzıman, 172kW (230bg) gücüne kadar olan motorlar için tasarlanıyor ve gelişmiş yakıt tasarrufu stratejileri ile görev döngüsüne ve araç yüküne bağlı olarak yakıt tasarrufu sağlayan FuelSense özelliğine sahip.

Kesintisiz Güç Teknolojisi™ sayesinde Allison, sarsıntısız vites geçişleri ile rakipsiz konfor ve güvenlik için hassas araç kontrolü sunuyor. Bandırma Ulaşım filosu, günlük 26.000 yolcunun ulaşımını sağlarken her bir otobüs günde ortalama 200 km’lik bir güzergahı tamamlıyor. Bandırma Ulaşım Hizmetleri’nin filo yenileme sürecinde Bandırma halkının yeni otobüslerin konforundan çok memnun olduklarını ve bu nedenle değişimi desteklediklerini belirten Başkan Bican, “Bandırma ve çevre halkı, bu araçlarımızdan duyduğu yüksek memnuniyeti, ilgili makamlara ve bizlere iletiyorlar. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde tüm araçlarımızı tam otomatik şanzıman donanımı ile yenilemeyi düşünüyoruz.” dedi.

Allison tam otomatik şanzıman donanımlı otobüslerin pek çok avantajının olduğunu söyleyen Bican; “Tam otomatik şanzıman, sürücü hatalarını minimum seviyelere düşürüyor. Bu sayede yeni araçlarımızın, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bandırma’da da yaşadığımız özel halk otobüsçülerine karşı olumsuz ön yargıyı ortadan kaldıracağına inanıyoruz. Bu durum, tam otomatik şanzımanın sağladığı büyük bir kazanım.” diyerek görüşlerini ifade etti.

Allison Şanzıman Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü Taner Gider ise Bandırma Ulaşım A.Ş.’nin teslimatı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bandırma Ulaşım A.Ş., manüel modelden Allison tam otomatik şanzıman donanıma geçerek yolcu ile sürücüler için daha yüksek konfor ve rahatlık sunacak. Bakım ve arıza giderlerindeki düşüşü deneyimlerken FuelSense‘in sunduğu yakıt tasarrufu avantajlarını da görecekler.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin