Conti Hybrid HT3 Treyler Lastiği için “iF Tasarım Ödülü”

Continental’in 445/45 R 19.5 ebatında alçak profilli lastiği ürün kategorisinde iF Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Continental, ağır vasıta treyler yük taşımacılığı için özel olarak geliştirdiği uzun ömürlü ve yakıt verimliliği yüksek Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiğiyle iF Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu. Uluslararası tasarım uzmanlarından oluşan 58 kişilik jüri tarafından değerlendirilen ve beş binin üzerinde farklı ürünü geride bırakan lastik, inovasyon, güvenlik ve çevreye karşı duyarlılık kriterlerinde iF Tasarım Nişanı’na layık görüldü. Yüksek performans, güvenlik ve verimlilik standartlarını onaylar nitelikteki ödüle konu olan ürün, kaplama yapılabilen karkası, taşımacılık şirketlerinin karbon ayak izini azaltarak sürdürülebilir ve çevre dostu yük taşımacılığına katkıda bulunuyor.

Continental’in Hannover’daki Stöcken’de bulunan tesis ve tasarım departmanında, ağır taşımacılık için özel olarak geliştirdiği uzun ömürlü ve yakıt verimliliği yüksek Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiği yüksek yük kapasitesi, uzun hizmet ömrü ve azaltılmış yuvarlanma direnci ile ön plana çıkıyor. Dingil başına 9 tonluk yük taşıyabilen bu römork lastiğinin profili, megaliner araçların yarı römorklarında 3 metrelik iç yük yüksekliğinden en iyi şekilde istifade etmeye izin veriyor. Optimize edilmiş lastik konturu ve dengeli yük dağıtımı römork lastiğinin eşit oranda aşınmasını sağlayarak uzun bir hizmet ömrüne katkıda bulunuyor. Selefine kıyasla yuvarlanma direncinde yüzde 15 oranında azalma sayesinde Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5, AB etiketi yakıt verimliliği kategorisinde "B" derecesine sahipken, lastiğin hem şehirlerarası hem uzun mesafe taşımacılığında ekonomik yakıt tüketimine destek oluyor.

Ödüle layık görülen ürünün geliştirildiği Continental'in Hannover- Stöcken'de bulunan tesislerindeki tasarım departmanı, tüm lastik grupları için marka, uygulama ve pazar segmentine dönük tasarım konseptleri geliştiriyor. Ürün tasarımcıları, tasarımlarında lastiğin teknik özelliklerini ön plana çıkarmayı amaçlarken, her lastik serisinde, serinin tüm ürünlerini birbiri ile ilişkilendirerek fark yaratan bir görünüm ortaya çıkarıyor.

iF Tasarım yarışması, 1954 yılından bu yana her yıl iF International Forum Design GmbH tarafından düzenleniyor. Ödül kazanan ürünler, 26 Şubat 2016 tarihinde Münih'te BMW Welt’de resmi ödül töreninde uluslararası kabul gören iF Tasarım nişanı ile onurlanıyor. Ayrıca ödül kapsamında Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiği Hamburg'da iF Tasarım sergisinde sergilenecek.

Bunları da beğenebilirsin