Continental’den Zorlu Kış Koşullarında Üst Düzey Güvenlik

Continental, kış mevsiminin yarattığı zorlu yol ve hava koşullarında, kamyon ve otobüslerde, geliştirdiği değişen ve çeşitli akslara uygun kış lastikleriyle maksimum sürüş güvenliği ve yüksek verimlilik sağlamaya devam ediyor. Kamyon ve Otobüsler için özel geliştirilen kış lastikleri, buzlu ve karlı yollarda yüzde 40’a varan oranda daha fazla çekiş gücü sağlıyor.

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, kış aylarında kamyon ve otobüsler için her aksa uygun geliştirdiği 3. nesil kış lastikleri ile üst düzey sürüş güvenliği sağlıyor. Continental’in kamyonlara özel kış lastikleri her aks pozisyona uygun olarak geliştirilmiştir ve ön aks için optimum direksiyon ve yön kontrolü, çeker aks için maksimum çekiş ve frenleme gücü, ve treyler aksı için viraj alma ve frenleme sırasında daha iyi yol tutuş özellikleri gösterir.

Dünya çapında kış lastiği kullanımı ve gereklilikleri
Kış koşullarında kullanıma uygun görülen lastiklerin gereklilikleri, genelde çekiş aksları ile sınırlı olup, bu lastiklerde M+S etiketine sahip olması aranır. M+S etiketine sahip standart kış lastiklerinin, kış mevsiminin ıslak, karlı veya buzlu yollardaki tüm koşullarına uygun sürüş sunabilmesi gerekliliğinden yola çıkan Continental, lastiklerinde yalnızda M+S’e değil, “Üç Zirveli Dağ İçerisinde Kar Tanesi” (3PMSF) sembolüne de yer veriyor.

50 km/sa hızda 10 metre azaltılmış fren mesafesi ve çekiş gücünde yüzde 40’a varan artış!
Continental tarafından standart lastiklerle uygulanan çekiş gücü kıyaslama testlerinde her aksta Continental kamyon lastiklerinin karda 50 km/sa hızda fren mesafesini yaklaşık 10 metre azalttığı gözlemlenirken, zorlu kış koşullarında yüzde 40’a varan oranda yüksek çekiş gücü sunuyor.

Dağıtım ve uzun yol taşımacılığına özel geniş portföy
Scandinavia kış lastiği serisinde Continental, hem dağıtım taşımacılığı hem de uzun yol nakliyesinde kullanılan kamyonlara yönelik geniş bir ürün portföyüne sahip. Bu seri, HTW 2 SCANDINAVIA 445/45 R19.5 treyler lastiğinin yanı sıra hacimli yük ve ağır yük nakliyesinde kullanılan mega-linerlar için özel bir kış lastiğini de kapsıyor.

Yolcu taşımacılığında Conti UrbanScandinavia
Continental yolcu taşımacılığında da yeni Conti UrbanScandinavia ve HSW 2 Coach lastikleri ile otobüslerin kış gereksinimlerine uygun çözümler geliştiriyor. Conti UrbanScandinavia HA3, çok sayıda keskin kenar ve kılcal kanallı tasarımı ve tüm akslara takılabilme özelliği ile kış şartlarında yolcu taşımacılığına uygun bir lastik olma özelliği ile ön plana çıkıyor.

Çeker aksa uygun özel bir kış lastiği olan Conti UrbanScandinavia HD3, yüksek kar yağışı gören bölgelerde maksimum çekiş gücü sunuyor. Kapalı oluklu sırt deseni ve 3 boyutlu mikro kılcal kanalları sayesinde Continental HSW 2 Coach, yolcu otobüslerinde sürüş ve yanal kuvvetleri güvenli bir biçimde ve sessizce yola aktarıyor. Çok yönlü bir lastik olarak tüm akslarda kullanılabilen ve ticari araç pazarının en kapsamlı lastik serilerinden biri olan Continental, modern kış lastikleri portföyü ile karlı yollarda güvenli sürüşü garantiler ve yüksek verimlilik sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin