“Değişim mi istiyorsunuz? O zaman değişin!”

Jorge Jauregui:“Dünyada istediğimiz değişimi biz yaratmak zorundayız. Değişim istiyorsanız, değişlek zorundasınız"

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) tarafından Doğa İş Güvenliği, Turkcell Akademi, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi eş sponsorluğunda düzenlenen 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi, Haliç Kongre Sarayı’nda başladı.

Sunuculuğunu Fatih Türkmeoğlu’nun yaptığı kongreye insan kaynakları profesyonelleri yoğun bir katılım gösterdi.

-İnsanları Buluşturmak Dünyayı Birleştirmektir!

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Yönetim Kurulu Başkanı Sevilay Pezek Yangın ve PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi, STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz’ın açılış konuşmalarının ardından WFPMA, İnsan Yönetimi Dernekleri Dünya Federasyonu Başkanı Jorge Jauregui, insan yönetimi profesyonellerine seslendi.

Dünyanın içinden geçtiği zorlu dönemlerde insan yönetimi profesyonellerinin bireyin çalışma hayatının ve toplumun motivasyonunda nasıl bir rol oynadığını anlatan Jauregui, “Dünyada istediğimiz değişimi biz yaratmak zorundayız. Değişim istiyorsanız, değişlek zorundasınız. Bugünün belirsizliklerle dolu dünyasında, insan yönetimi profesyonellerinin etki alanlarını çok daha etkin kullanmaları gerekiyor. Farklı kültürlere saygı davranışlarımızda, yaptığımız işlerde bütünlük ve sinerji en önemli ihtiyaçlar. Deneyime, yaratıcılığa, inisiyatife, belirsizliklerle mücadele edebilme azmine ve toleransa ihtiyaç var. Yönetim takımlarının en önemli görevi bunu başarabilmek.”

Judith Malika Liberman, “İyi bir anlatıcı olmak, iyi bir yönetici olmak için bir yoldur. Anlattığınız şeyin içine bir lezzet sıkıştırın, içine bir lokumun tadını sıkıştırın"
Judith Malika Liberman: “İyi bir anlatıcı olmak, iyi bir yönetici olmak için bir yoldur. Anlattığınız şeyin içine bir lezzet sıkıştırın, içine bir lokumun tadını sıkıştırın”

– Anımsadığınız hikayenin içindeki kahraman sizsiniz!

16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi ikinci oturumuyla bir hikaye anlatıcıyı ağırladı. Judith Malika Liberman konuşmasında hayata anlam katmak için kendi hikayelerimize katacağımız anlamlardan söz etti. “Dokunduğunuz ve değiştirdiğiniz hikayeler sizi değiştirir. Size dokunan her hikayede bir rolünüz var. Hikayelerle ilişkiniz hiç bir zaman rastgele değil. Hatırladığınız tüm hikayeler bugün kim olduğunuzla ilişkilidir. Kendinize sorun, hatırladığınız masallardaki karakter bugünkü size ne kadar benziyor göreceksiniz” diyen Liberman salonu büyüledi.

Judith Malika Liberman, “İyi bir anlatıcı olmak, iyi bir yönetici olmak için bir yoldur. Anlattığınız şeyin içine bir lezzet sıkıştırın, içine bir lokumun tadını sıkıştırın. İnsanlara bir şey anlatırken içine duyulabilecek, hissedilebilecek bir şeyler katın ki sizi anlayabilsinler. Çünkü anlamak zordur, birilerine kendinizi anlatmak için ona kendinizden bir seyler katın.” ifadeleriyle iletişimi büyülü masallarla ifade etti.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan kongrede iki gün boyunca 40’ı aşkın oturumda insan yönetimindeki son trendler, başarılı ve örnek uygulamalar yanında “İş Dünyasında” daha önce hiç konuşulmayanlar da sahneye ve Gündeme taşınacak. Kongre 20-21 Ekim olmak üzere iki gün sürecek.

Bunları da beğenebilirsin