Dünya Otomotiv Konferansı için Geri Sayım Başladı

Türkiye’de ilki 2014 yılında düzenlenen ‘World Automotive Conference in Turkey’, otomotiv, lojistik ve teknoloji sektörü yöneticilerini 25-­26 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da tekrar bir araya getiriyor.

Londra merkezli Worldwide Partnerships tarafından otomotiv endüstrisinin önde gelen isimleri ve medyanın yüksek katılımı ile düzenlenen uluslararası platform bu yıl Aselsan, Ford Otosan, Jaguar LandRover, Mercedes Benz Türk, Tofas Fiat, Borçelik, Arcelor Mittal, Autoport / Arkas, Borusan Lojistik, Bosch, CEVA Lojistik, Shell, Contitech, ZF, SGS, SICK gibi 200’ün üzerinde lider firma yöneticisinin katılımı ile Silence İstanbul Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

İki gün sürecek programda Türkiye ve dünya otomotiv sektöründeki gelişmeler ve beklentilerin yanında daralan Avrupa pazarına alternatif olan İran, Rusya, Azerbaycan gibi ülkelerdeki yatırım ve ihracat fırsatları üzerine konuşmalar gerçekleştirilecek. Ayrıca konferans gümüş sponsoru Actecon değişen regülasyonlar ve sektörde rekabet avantajı sağlayacak uygulamalar hakkında çalışmalarını paylaşacak.

Konferans ilk günü Ford Otosan, Tofas Fiat gibi otomotiv üreticileri ve Autoport / Arkas Holding, Yılport Gemport gibi liman yöneticileri tarafından lojistik, tedarik zinciri ve limanların geleceği gibi konular hakkında sunum ve açık oturumlar gerçekleştirilecek.

İnovasyon ve R&D’ye yönelik yerel ve global teşviklerin yanı sıra elektrikli araç ve batarya
teknolojileri, yüzde 100 yerli elektrikli araç / otobüs projeleri, teknoloji trendleri (bağlı araç
teknolojileri, otonom sürüş, hafif araç teknolojileri konular Bosch, QMIC gibi Türkiye ve
dünyadan önemli firmalardan konuşmacıların katkıları ile gerçekleşecek.

Konferansın ikinci gününde Türkiye’de Dünya Otomotiv Konferansı Altın sponsoru ve Türkiye’deki ilk yerli Trambüs, yerli tramvay ve elektrikli otobüs üreticisi olarak Avrupa’da yılın şirketi seçilen Bozankaya firması elektrikli otobüs ve batarya projeleri ile programda yer alacak.

Ayrıca konferans/fuar alanında yer alacaklar, aynı gün orada düzenlenecek olan ATS Otomotiv Test Fuarı’nda sergi açan; OTOKAR, Kistler, Marmatek Test, Photron, Sensor HBM, Zodiac Aerospace, BiAS, Brüel & Kjær, dSPACE, GE Test & Calibration, AVL List Gmbh, Hexagon Studio Testing gibi uluslararası birçok firma ile buluşma imkanı bulacaklar.

Bunları da beğenebilirsin