GEFCO, GEFCARES bağış fonu ile hayır kurumlarını destekleyecek

0 47

GEFCO çalışanları ve partnerlerinin 1 yıllık çalışmalarının ardından, GEFCARES 4 tanınmış Fransız ve uluslararası derneği destekleyecek:Les Restaurants du Cœur, Le Palais de la Femme, Avenir Enfance Togo ve Institut de l’Engagement:

  • Les Restaurants du Cœur (Kalpten Restoranlar) 1985 yılında Fransa’da kuruldu. Derneğin amacı, hayatında zorluklar yaşayan ailelere ve bireylere bedava yemek sağlamak ve bu insanların sosyal ve ekonomik entegrasyonlarına katkıda bulunmak.
  •  
  • Le Palais de la Femme (Kadınların Sarayı) 1926 yılında Fransız Kurtuluş Ordusu tarafından kadınların sosyal hayattan dışlanmasını önlemek üzere kuruldu. Dernek, kadınlara uzun dönemli barınma ve iş hayatına entegrasyon konularında destek oluyor.
  •  
  • Avenir Enfance Togo (Togo’lu Çocuklar İçin Hayır Kurumu) 2008 yılında kurulmuş bir STK’dır. STK’nın amacı, Togo’nun başkenti olan Lome’de kısıtlı imkanlara sahip olan çocukları, dulları ve aileleri eğitim ve işe erişim programları aracılığıyla desteklemek.
  •  
  • Institut de l’Engagement (Sözleşme Enstitüsü) 2012 yılında kuruldu. Her yıl 3.000 genç gönüllünün gelecekle ilgili planlarını takip etmelerine yardımcı olan enstitü, bu grubun dışında 700 kişinin daha mesleki hedeflerine ulaşması için geniş kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor.

GEFCARES, gönüllülerin görevlerini yerine getirebilmeleri veya faaliyet bölgelerinde lojistiklerini yönetebilmeleriiçin proje finansmanı sağlayarak, bu hayır kurumlarına yıl boyunca destek olacak.

Bu destek, GEFCO’nun faaliyet gösterdiği ülkelerin çoğunda, yerel olarak üstlenilen insani yardım çalışmalarının da bir tamamlayıcısı.

Çalışanlar, müşteriler ve tedarikçiler tarafından desteklenen bir fon

GEFCO bağış fonunun temel amacı, fon toplamak ve toplanan fonları ortak derneklere yeniden dağıtmak. Grubun ortaklık anlayışına paralel olarak her ne kadar müşteriler ve tedarikçiler projeye dahil olsalar da, fonların büyük bir bölümü çalışanlardan geliyor.

GEFCARES, GEFCO Yönetim Kurulu Üyesi veOrta Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Batı Avrupa ve Akdeniz Genel Müdür Yardımcısı Pierre-Jean Lorrain başkanlığındaki bir Denetim Kurulu tarafından yönetiliyor. GEFCO Yönetim Kurulu üyesi ve Kara, Depolama, Yeniden Kullanılabilir Ambalaj ve Bitmiş Araç Lojistiği Başkan Yardımcısı Emmanuel Cheremetinski, İletişim Başkan Yardımcısı Susan Marro ve İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Stéphane Milhet görevinde Lorrain’e destek veriyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap