Goodyear’dan Yeni Treyler Kış Lastiği:UltraGrip Max T

Goodyear, yakın zamanda piyasaya sürülmüş olan kamyonlar için yeni ULTRAGRIP MAX kış lastikleri serisini, son olarak piyasaya sunduğu “UltraGrip Max T” treyler lastiği ile tamamladı. Karlı havada yol tutuş sağlayan lastik, zorlu kış koşullarıyla mücadele etmek üzere geliştirildi.

UltraGrip Max T treyler lastiğinin diş tasarımı, sağlam lastik omuzları, beş adet zigzag oluk ve çok sayıdaki S biçiminde kılcal kanallar sayesinde karlı havalarda ve buzlu yollarda yüksek oranda yol tutuşu sağlayarak filoların kış döneminde de yollarına kesintisiz ve güvenli şekilde devam etmelerini sağlıyor.

Goodyear’in yeni kış treyler lastiği 385/55R22.5 160K (158L) ve 385/65R22.5 160K (158L) olmak üzere iki ebatta piyasaya sunuldu. UltraGrip Max T, kamyonlar için kış lastikleriyle ilgili yasal gereklilikleri karşılamasının yanı sıra M+S sembolü ve 3-Tepe-Dağ-Kar (3PMSF) işaretini de taşıyor.

Goodyear’ın kamyonlar için piyasaya sunduğu en yeni kış lastiği serisi UltraGrip Max ailesi, ön aks lastiği olan UltraGrip Max S ve çeker aks lastiği UltraGrip Max D ile birlikte treylerler için son olarak tüketicilere sunulan UltraGrip Max T lastiğini kapsıyor.

Goodyear’ın kamyonlar için geliştirdiği en yeni kış ailesi olan UltraGrip Max lastikleri, aşındığında bile kış mevsimi boyunca yüksek çekiş gücü seviyelerini korumaya devam ediyor. UltraGrip Max D yarı yarıya aşınma durumunda yüzde 40’a kadar daha fazla yol tutuşu ve yüzde 15’e kadar daha fazla kilometre performansı sunuyor.

UltraGrip Max D’nin diğer bir göze çarpan özelliği ise yüzde 50’ye kadar aşındığında dahi hala 3-Tepe-Dağ-Kar (3PMSF) sembolünün tüm koşullarını yerine getiriyor olmasıdır. Goodyear’ın son olarak geliştirdiği IntelliMax Block ve IntelliMax Edge teknolojilerine sahip UltraGrip Max serisi lastiklerinden treyler lastiği UltraGrip Max T, bu yılın Eylül ayından itibaren, 385/55R22.5 ve 385/65R22.5 ebatlarında pazara sunulacak. Serinin diğer iki üyesi olan UtraGrip Max S ve UltraGrip Max D kış lastikleri ise 2015’in ortalarından itibaren tüketicileriyle buluşabilecek.

Bunları da beğenebilirsin