Hankook 2019/20 sezonu için hazırladığı kış lastikleri serisine son halini verirken bir yandan da hafif ticari araçlara yönelik yeni kış ve her mevsim kullanılabilen lastik desenlerini sunuyor

Hankook Winter i*cept LV
0 26

Hankook, önümüzdeki kış sezonu için hafif ticari araçlara yönelik olarak geliştirilen yeni Winter i*cept LV ürününü sunuyor. Yüksek performansıyla öne çıkan, popüleri*cept serisindeki bu yeni model, gerek kış koşullarına uygun olarak geliştirilmiş özel yapısı, gerekse de yüksek kilometre performansı ile,dolayısıyla ekonomik oluşuyla öne çıkıyor: Hankook mühendisleri daha geniş lastik sırtı tasarımı da dâhil olmak üzere çeşitli yeniliklerle, önceki modele kıyasla %10 kadar daha fazla kilometre kat edebilmeyi başardı. Lastiğin omuz kısmındaki desenin optimizasyonu, düzensiz aşınmanın önüne geçerken,lastiğin dengesiz bir biçimde yıpranmasını önlerken, daha fazla kilometre kat edebilmeyi, dolayısıyla özellikle filolar için en önemli kriterlerden biri olan ekonomikliği sağlıyor. Hankook Winter i*cept LV ,ilk etapta 175 ila 235mm arasında değişen lastik sırtı genişlikleri ile birlikte, 75 ila 60 serisinde, 15 ve 17 inç arasında değişen farklı ebatta, R ve T hız kategorilerinde alternatiflerle sunulacak.

Hankook bir yandan da hafif ticari araç kategorisine yönelik ürün portföyüne 3PMSF sembolünü taşıyan, her mevsim kullanılabilen yeni Vantra ST AS 2’yi de ekliyor. Yeni Vantra ST AS 2, özel olarak geliştirilen “Buz-Dostu Teknolojisi” ile kentsel alanlarda soğuk havalarda bile güçlü yol tutuş sağlıyor. Hankook’un her mevsim kullanılabilen ürün gamında sunulan bu yenilik, öncelikli olarak 185 ila 235mm arasında değişen lastik sırtı genişlikleriyle birlikte, 80 ila 60 serisinde, 14 ila 16 inç arasında değişen  Q, R, S, T, ve H hız kategorilerinde 15 farklı ebatta sunuluyor. Farklı ebatlardaki lastiklerde de teknolojinin uygulanması çalışmaları sürüyor.

Ayrıca otomobil segmentine yönelik mevcut kış lastikleri yelpazesi de genişletilmiş durumda. Ultra yüksek performans lastiği olan Winter i*cept evo 2 ve Winter i*cept evo 2 SUV’un asimetrik desenleri gerek ıslak gerek kuru zeminlerde konforlu ve spor kullanımı sağlarken, bir yandan da karlı zeminlerde de güçlü yol tutuş ve frenleme performansı sunmak için özel olarak geliştirildi. Hankook Winter i*cept evo 2, 15 ila 20 inçlik jantlarla kullanıma yönelik olarak, 185 ila 295mm lastik sırtı genişliği ile30 ila 65 serisinde T, H, V ve W hız kategorilerinde 116 farklı ebatta, artırılmış yük kapasitesi sağlayan (ekstra yük – XL) bir versiyon olarak sunuluyor. Hankook Winter i*cept evo 2 SUV ise 215 ila 315mm lastik sırtı genişlikleriyle birlikte, 75 ila 35 serisinde 15 ila 21 inçlik jantlarla kullanıma yönelik olarak T ila W hız kategorilerinde 50 farklı ebatta sunuluyor. HRS (Hankook Runflat System) teknolojileri ve Hankook Sealguard özelliğiyle sunulan farklı ebatlar da mevcut..

Winter i*cept RS 2 ise özellikle kompakt ve orta segmentteki otomobiller için geliştirilmiş bir kış lastiği. 135 ila 225mm lastik sırtı genişliklerinde, 80 ila 45 serilerinde  T, H ve V hız kategorilerinde 67 farklı ebatta sunuluyor.

Ayrıca Hankook 2019 sezonunda otomobiller ve SUVlar için sunduğu her mevsim kullanılabilen ürün yelpazesini de yeniden yapılandırarak, daha da geliştirdi. Otomobillere yönelik Kinergy 4S 2 ve SUVlara yönelik her mevsim kullanılabilen Kinergy 4S 2 X, kentsel alanlarda kullanım için bir alternatif sunuyor. V şeklindeki sırt deseni ve kauçuk karışımında kullanılan ve doğal yağ bileşenlerini de içeren ultra modern malzeme, yıl boyunca güvenli bir sürüş ve frenleme performansı sağlıyor. 2019/2020 kış sezonu için Hankook Kinergy 4S 2’yi 14 ila 19 inçlik jantlarla kullanıma yönelik olarak, 165 ila 255mm lastik sırtı genişliklerinde, 70 ila 35 serilerinde T, H, V, W ve Y hız kategorilerinde 54 farklı ebatta sunuyor. Kinergy 4S 2 X ise 215 ila 270mm lastik sırtı genişliklerinde, 65 ila 45 serilerinde  H, V ve W hız kategorilerinde 10 farklı ebatta kullanıcıyla buluşuyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap