İnci Akü, Turquality ile Dünya Markası Olma Yolunda

Türk markaların global arenada gelişimine destek veren Turquality programına, 2010 yılında sektöründe ilk kez dahil olan İnci Akü, ikinci 5 yıl destek almaya hak kazandı.

Turquality programını global pazarlardaki rekabet gücünü artırmak için fırsata dönüştüren İnci Akü markası, programa dahil olduktan sonra global markalaşma yolunda önemli bir yol kat etti.

İnci GS Yuasa A.Ş.’nin öncü markalarından İnci Akü’nün, Turquality programında ikinci 5 yıl destek hakkı elde etmesini değerlendiren Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım, “Markalaşmanın oldukça zor olduğu bir sektördeyiz. Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality; uluslararası arenada gelişmek isteyen ve potansiyel vaat eden şirketleri dünyaca bilinen güçlü markalar yaratma yolunda teşvik ediyor. Biz Turquality programını uluslararası pazarlardaki rekabet gücümüzü artırmak için bir fırsata dönüştürdük. Turquality Programı’na dahil olduktan sonra başlattığımız ‘Global Markalaşma Projesi’ ile pazarda önemli bir fark yarattık, bunun yansımalarını bugün hem global pazarda hem de dolaylı pozitif yansımalarını yurtiçinde alıyoruz. Bu program sayesinde bulunduğumuz sektöre değer kattığımızı ve sektörün bilinirliğine önemli katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Elde ettiğimiz başarılarda Turquality’nin büyük desteği bulunmaktadır.” dedi.

Bugün 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapan İnci GS Yuasa A.Ş., yurt içinde 80 ana bayii, 3 bin 500 perakende satış noktası, 210 yetkili servis ve yurtdışında güçlü distribütör ağı ile tüketicilerine ulaşıyor.

Bunları da beğenebilirsin