Iveco’nun Madrid Fabrikası, Kaizen Enstitüsü Mükemmellik Ödülü’nü kazandı

CNH Endüstriyel’in ticarî araç markası Iveco’nun Madrid Fabrikası, Kaizen Enstitüsü tarafından Sürekli İyileştirme Sisteminde Mükemmellik kategorisinde ödüle layık görüldü.

Bu ödül, CNH Endüstriyel’in tüm fabrikalarında uygulanan Dünya Klasmanında Üretim (WCM) metodolojisinin uygulanması ve sonuçlarını tanıyor. Dünya Klasmanında Üretim, üretim tesislerinin ve işlemlerinin entegre yönetimi konusunda küresel üretim endüstrisinin en yüksek standartlarından biri. Sürekli iyileştirme üzerine kurulu olan sistem, sıfır kaza, sıfır kusur, sıfır arıza ve sıfır atık ilkeleri çerçevesinde atık ve kayıpları elimine etmek için tasarlanmış.

Fabrikanın bu ödülü almasında; kazasız geçen iki yıl, teslimatların tamamının zamanında yapılması, tüm çalışanların aktif biçimde yapıcı geri bildirim sağlaması ve işletme maliyetlerinde %7 tasarruf edilmesi etkili oldu.

Madrid Fabrikası, kendini, dizel ve alternatif yakıtlarla çalışan yeni nesil Iveco Stralis ile özellikle maden ve inşaat sahaları için ideal olan Iveco Trakker’ın üretimine adamış durumda. 2,500’den fazla kişinin çalıştığı tesiste çalışanların %21’i kadın. Bu, İspanya otomotiv sektöründeki en yüksek kadın çalışan oranı. Fabrikada üretilen araçlar Avrupa, Afrika, Asya ve Güney Amerika ülkelerine ihraç ediliyor.

1985’te Masaaki Imai tarafından kurulan Kaizen Enstitüsü, kendi metodolojisini dünyanın her yerinde, her iş kolunda problemlere dikkat çekmek ve eğitimlerle bu problemleri çözmek için uyguluyor.

Bunları da beğenebilirsin