Krone, ikinci yatırımını Gebze’de yaptı

Alman treyler markası Krone, Tire’deki 10 bin adet kapasiteli üretim tesisinin ardından ikinci yatırımını Gebze’ye yaptı. Krone Center Gebze; satış, satış sonrası, yedek parça ve ikinci el operasyon merkezi olarak hizmet veriyor.

Yurt dışındaki tek tesisi olan İzmir Tire’de Avrupa’nın en modern treyler fabrikalarından birini işleten Krone, Türkiye’deki ikinci yatırımını Gebze’de hayata geçirdi. Toplamda 10 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren Krone Center; satış, satış sonrası, yedek parça ve ikinci el operasyon merkezi olarak hizmet veriyor.

Krone Center’ın 20 Mayıs’da yapılan açılış törenine Krone Almanya Uluslararası Satış Direktörü Andreas Völker, Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Krone Trailer Int. Genel Müdürü Semih Pala, lojistik sektörünün önemli oyuncuları ve basın mensupları katıldı.

Völker: “Halkayı tamamladık”

Krone’nin 40 ülkede aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğini söyleyen Krone Almanya Uluslararası Satış Direktörü Andreas Völker, “Yılda 45 bin adet üretim yapmaktayız. Yıllık üretimimizi kısa zamanda 50 bine çıkartmayı hedefliyoruz. Bu hedefe yeni bölgelerde yeni merkezler kurarak ulaşabiliriz. Bunun birinci bacağı üretimden geçiyordu. Üretim adımını İzmir Tire’de attık. Şimdi ise 2. adımı burada atıyoruz” açıklamasını yaptı.

Krone ailesinin Türkiye’ye inandığını ve güvendiğini vurgulayan Völker, “Elbette burada var olmak Türkiye pazarını önemsemekten geçiyor. Burada başarılı olmak istiyorsak, sadece müşteriye çelikten bir ürün vermek değil, aynı zamanda ve daha önemlisi hizmet vermek. Satış sonrası, yedek parça, Telematik, servis, takas ve finansman desteği. Krone Center’ın açılışıyla bu halkayı da tamamlamış olduk” dedi.

Akgün: “Satış ve satış sonrasına çok önem veriyoruz”

Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, “İstanbul’a çok yakın bir konumda hizmete aldığımız Krone Center Gebze ile satış, satış sonrası, yedek parça ve ikinci elde müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılamaya hazırız. Tesisimiz 1.000 metrekaresi kapalı toplamda 4 bin metrekarelik bir alanda yer alıyor. Ayrıca buraya 1 kilometre uzaklıkta 5.500 metrekarelik bir ikinci el park alanımız da mevcut. Krone Center’da toplam 1 milyon Euro’luk yedek parça stokumuz bulunuyor” dedi.

Gebze’nin İstanbul’a yakınlığının yanında, ulaşım kolaylığı ile de dikkat çektiğini hatırlatan Akgün, “Hava, deniz, kara, demiryoluyla ulaşım yapılabilmesi ve ana arterler üzerinde olması, sanayi tesisleri ve önemli kuruluşları bünyesinde barındırması nedeniyle, Türk ekonomisinin kalbinin attığı yerlerden biridir. Bölgede 10’un üzerinde Organize sanayi Bölgesi bulunuyor. Bu etkenler Gebze’yi lokasyon olarak seçmemizde etkili oldu” ifadelerini kullandı.

Akgün, “Krone olarak satış ve satış sonrasına çok önem veren bir firmayız. Sağlam, kaliteli, uzun ömürlü araçlar üretebiliriz, ancak bu özelliğimizi finans, ikinci el, servis ve yedek parça gibi hizmetlerle desteklemezsek var olamayız. Bu yüzden satış sonrasını her anlamda desteklemek gerektiğinin bilincindeyiz.

Yurt genelinde 32 servis noktası

Krone’nin son yıllarda özellikle servis konusunda büyük yatırımlar yaptığını ve tüm Avrupa’da yaygın bir servis ağı ile hizmet verdiğine dikkat çeken Akgün, “Türkiye’deki müşterilerimize de bu alanda en iyi şekilde hizmet sunabilmek için tüm ülkede servis ağına sahip olmayı hedefledik ve bu hedefimizi gerçekleştirdik. Tüm Türkiye genelinde sahip olduğumuz servis noktasını 32’ye çıkardık. Krone Center, yurt çapındaki tüm servis noktalarımıza yedek parça teminini sağlayacak. Bu tesis sayesinde müşterilerimizin serviste bekleme sürelerini minimuma indirerek operasyonlarının kesintisiz sürmesini amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

İkinci elde güven

Krone Center’da ikinci el markası KroneUsed satışlarına da başladıklarını vurgulayan Krone Türkiye CEO’su Akgün, “Ayrıca müşteri odaklı çalışmalarımızın bir sonucu olarak hizmete aldığımız 2.el operasyonlarımız da bu merkezden yürütülecek. Müşterilerimizin elindeki treylerleri değerinde alırken, aynı zaman da takas desteği de vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Krone’nin Türkiye’de müşteri finansmanı alanında da uygun çözüm önerileri sunduğunu anlatan Rıza Akgün, “Müşterilerimize 60 aya kadar vade olanağı sağlamaktayız. Bu amaçla Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank ve Denizbank ile anlaşmalar yaptık. Müşterimiz, kendi bütçesi için en uygun ödeme planını seçebiliyor” dedi.

Bunları da beğenebilirsin