Michelin Tire Care Filo Maliyetlerini Düşürüyor

Michelin, yeni dijital hizmeti Michelin Tire Care ile filo ve nakliye şirketlerinde dijital dönüşümü başlatıyor.

Michelin, filo ve nakliyecilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdiği dijital hizmeti Michelin Tire Care’i 3 Aralık Perşembe günü Michelin Türkiye Pazarlama Direktörü Olivier Gros ve Michelin Ağır Vasıta Lastikleri Ürün Müdürü Doğa Yiğit’in sunumuyla gerçekleştirilen etkinlikle tanıttı. Michelin Pazarlama Direktörü Olivier Gros’un açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte Michelin’in ağır vasıta segmentinde bireysel kullanıcılar için ve filolar için geliştirdiği TireLogTM, iManage, Michelin Solutions ve Euromaster üzerinden kullanıcılara sunulan MasterCare hizmetlerini tanıttı.

Yakıt tüketimini en aza indiriyoruz

Nakliye sektörüne yönelik ürünleri hakkında konuşan Olivier Gros, “Uluslararası nakliye sektöründe giderlerin yüzde 40’ını yakıt oluşturuyor. Yuvarlama direnci de yakıt tüketiminde çok önemli bir role sahip. Örneğin uluslarası nakliyat şirketlerinin kullanımına uygun ürettiğimiz Michelin X Line Energy bir önceki nesil Michelin’e göre 100 kilometrede 0.5 litre yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu bir lastiğin tüm ömrü boyunca 5 bin TL yakıt tasarruf etmesini sağlıyor.”dedi.  

Michelin Tire Care ile filoların verimliliğini artırıyor

Michelin Tire Care hizmeti ile özellikle nakliye şirketleri, filolara güvenlik başta olmak üzere operasyonel verimlerini artırmalarını sağlayacak dijital bir altyapı oluşturduklarını belirten  Gros, “Araştırmalara göre etkin şekilde inceleme yapılmadığında lastikler tam anlamıyla ömrünü tüketmeden araçtan çıkarılıyor. Potansiyel performanslarının yalnızca yüzde 85’ini kullanan lastikler, şirket maliyetlerini yükselttiği gibi yeni kullanılan lastikler aracın yakıt tüketiminide olumsuz şekilde etkiliyor Michelin Tire Care, işletmelere dijital ortamda sunduğu kontrol gücüyle her bir lastiği tek tek kontrol etme, performansını görme, araç arızalarını önceden öngörme ve tamir edebilme fırsatı sunuyor.” dedi.

Euromaster-Michelin işbirliği MasterCare ile devam ediyor

Avrupa’nın lider perakende zincirlerinden Euromaster ile gerçekleştirdikleri işbirliğine değinen Gros, “Filoların verimliliğinin artmasına ve maliyetlerinin azalmasına yardımcı olan bu hizmet, araç ve lastiklerle ilgili yapılan raporlamaların e-mail ve internet üzerinden takip edilmesini sağlıyor. Erken uyarı sistemi ile doğru zamanında yeniden diş açma ve lastiğin herhangi bir kayıp olmadan kullanımını sunuyor.” şeklinde konuştu.

Ücretsiz TireLogTM ile lastik hizmeti dijitalleşiyor

Michelin Tire Care kapsamında sunulan dijital hizmetlerden akıllı telefonlar için yapılmış bir uygulama olan TireLogTM Google Play ve AppStore’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. 20’den daha az aracı olan nakliye şirketlerinin lastiklerini basit ve etkin şekilde izleyip yönetebilmelerini sağlayan dijital bakım rehberi niteliğindeki uygulama, lastik denetimlerini daha çok manuel şekilde gerçekleştiren küçük nakliye şirketlerine filolarındaki lastikler hakkında hızlı ve güvenli kararlar verme imkanı sunuyor. Zamandan tasarruf, lastik markalarının performansları arasındaki farkları hızlı şekilde karşılaştırma olanağı ve lastik bakım planlaması yapmayı cep telefonu üzerinden kolaylaştıran TireLogTM, Türkçe de dahil olmak üzere 11 dilde hizmet verecek.

iManage ile lastikler adım adım izleniyor

Michelin Tire Care’in iManage çözümü kendi bakım atölyesine sahip olan 100 araç ve üstü filolardaki her lastiğin kullanım ömrünün başından sonuna kadar RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) çipiyle tek tek izlenmesini sağlayarak bağlantılı yönetim imkânı sunuyor. Lastik ömrü boyunca gerçekleştirilen tüm bakım faaliyetlerini izleyerek filodaki bütün lastiklere ilişkin verileri  kullanıcının 7/24 ulaşabileceği kendisine ait özel bir web portalında hizmete sunuyor. Bu sayede doğru hava basıncı, aşınma seviyeleri, lastiklerin genel durumu ve stoklar, diş açma, kaplama ve lastik dönüşü gibi bakım zamanlarının tahmin edilmesini ve planlanmasını sağlayan dijital sistem işletmelere güvenlik, düşük yakıt tüketimi ve yüksek kilometre performansı sağlıyor.

Avrupa’da 300 bin, Türkiye’de 7 bin 500 lastiğe hizmet veriyor

Dijital çözümlerinin yanı sıra otobüs, kamyon, ticari araç, panelvan ve iş makinaları filoları için verimlilik çözümleri tasarlayarak pazarlayan bir Michelin Grubu hizmeti olan Michelin Solutions, ulusal ve uluslararası müşterilerine önemli avantaj sunuyor. Michelin Solutions çatısı altında Effitires çözümleri ile bütçe planlamasına imkân, özel bir lastik uzmanları ekibinden günlük tavsiyeler, uluslararası alanda kullanılabilirlik, 7/24 yol yardımı gibi hizmetlerle kullanıcılarının yanında yer alıyor. Michelin Solutions’un Avrupa’da 300 binden fazla Türkiye’de ise 7 bin 500 lastiğe hizmet veriyor

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin