Monroe 100’üncü Yılını Kutluyor

Yenilikçi ürünlerle müşterilerini destekleyen Monroe, “1916’dan beri süregelen inovasyon ve kalite” başarısını yıl boyu sürmesi planlanan aktiviteler ile kutluyor.

Dünyada otomotiv ve ticari araç endüstrisinin en tanınan markalarından olan Monroe® Süspansiyon, 2016 yılında 100’üncü yıldönümünü dünyada her kategoriden binlerce müşteri ve milyonlarca tüketiciye yönelik çeşitli programlar, kampanyalar ve özel aktiviteler ile kutluyor. Monroe Amortisör ve diğer ürünleri Tenneco tarafından üretiliyor.

1916’da Monroe, Michigan’da tamirci ve girişimci August F. Meyer tarafından kurulduğunda ilk otomobiller için lastik pompası üretimi yapan ve sonrasında adı Monroe Auto Equipment Company olarak değiştirilen şirket, ortak olarak katılan Dodge marka otomobillerin bayii Charles S. McIntyre’ın otomotiv endüstrisini iyi bilmesi sayesinde hidrolik kriko talebini kısa sürede arttırmayı başardı.

1926 yılında daha büyük iş fırsatı olarak gördükleri sürücünün konfor ve güvenliğine odaklanan Meyer ve McIntyre, aynı yıl ilk darbe emiciyi piyasaya sürdüler. Yüz yıl boyunca ve milyonlarca müşterinin tercihi olduktan sonra Monroe markasının ürünleri artık günümüzde tüm dünyada sürüş kontrol kategorisinde inovasyon ve mükemmelliğin standardı olarak kabul görmekte.

Monroe, her biri kendi ürün kategorisinde geçtiğimiz yüz yıla damgasını vuran ürünlerin yaratıcısı ve inovasyon konusundaki liderliği tartışılmayan bir marka. Bugün tüketiciler dünyanın hemen her yerinde aracına uygun bir Monroe ürünü veya güvenle müşterilerine Monroe ürünlerini tavsiye eden bir servis noktası bulabilirler.

 

1964 yılında faaliyetlerini Avrupa’ya taşıyan Monroe Auto Equipment, 1972’de Japonya’ya, Avusturalya ve Meksika’ya, 1974’de Güney Amerika’ya ve 1975’te Kanada’ya açıldı. 1977 yılında Tenneco tarafından satın alındıktan sonra binek otomobil, otobüs-kamyon ve diğer gruplarda en bilinen Monroe inovasyonları ile gelişimine devam etti. Monroe, 1982’de ilk gaz-basınçlı amortisörleri Gas-Matic™; 1999’da Monroe Reflex®; 2003’te Monroe Quick-Strut® komple amortisör seti ve 2011’de Monroe OESpectrum® amortisörlerini piyasaya sürdü.

Yenileme piyasasındaki üstünlüğüne ek olarak Tenneco, dünyanın en büyük orijinal ekipman sürüş kontrol sistemleri, süspansiyon sistemleri ve komponentleri üreticisidir. Devrim yaratan Monroe Akıllı Süspansiyon, Tenneco’nun elektronik süspansiyon teknolojilerindeki geniş ürün yelpazesi ile bir çok araç üreticisine kendi özel istekleri doğrultusunda yüksek seviye güvenlik ve konfor beklentilerini karşılayan seçenekler sunar.

Gelişmiş ileri teknolojilerin ve kendi sınıfının en iyi ürün performansına ek olarak Monroe markasının sürekli başarısının ardında, perakendecilerin ve ustaların tercihi doğrultusunda satılması veya araçlara takılmasının yattığını belirten Global Yenileme Piyasası Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Joe Pomaranski, “Yenileme piyasasına sunulan her yeni Monroe buluşu, sürücülere daha kontrollü bir sürüş sağlamak için piyasada rol üstlenen sadık partnerlerimizden, perakendeci ve kabiliyetli servis ustalarına kadar geniş bir kitle tarafından desteklenmiştir. Bu aynı zamanda her Monroe ürününün otomotiv endüstrisindeki birleştirici rolünü işaret etmektedir.”

“İnovasyon ve kalite ile 1916’dan bugüne” teması ile markanın 100’üncü yıl kutlamalarında geçmişe olduğu kadar geleceğe de odaklanıldığını belirten Gelişen Piyasalar, Türkiye ve Güney Avrupa Satış ve Pazarlama Direktörü Fabio Fazio; “Daima bir sonraki hedefe odaklanmak, araç stabilitesini ve performansını iyileştirmek kurumsal kimliğimizin en belirgin özelliğidir. Bu vizyon kurucularımıza 1900’lerin başında sürüş kontrol kategorisini yaratmada nasıl yardımcı olduysa gelecek yüzyıldaki başarımızın da anahtarı olacaktır.”

Bunları da beğenebilirsin