Petrol Ofisi AdBlue® Ford Otosan’ın İlk Dolumdaki Tercihi Oldu

Petrol Ofisi Madeni Yağlar tarafından geliştirilen Petrol Ofisi AdBlue®, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Ford Otosan’ın İnönü ve Gölcük fabrikalarında ürettiği araçların ilk dolumdaki öncelikli tercihlerinden birisi oldu.

PETDER 2010-2014 yılları arası verilerine göre, madeni yağ ve kimyasallardan oluşan toplam madeni yağ pazarında üst üste 5’inci yıl liderliğini ilan eden Petrol Ofisi Madeni Yağlar, en ileri teknolojileri kullanarak pazarın ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve hizmet portföyünü sürekli olarak yenilemeye devam ediyor.

Petrol Ofisi AdBlue®, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Ford Otosan tarafından da araçların ilk dolumdaki tercihlerinden birisi oldu.

Su berraklığında, yüzde 32.5’i üreden oluşan demineralize su ile üretilmiş bir madde olan  AdBlue® yakıtın yanması sonucu ortaya çıkan zehirli egzoz gazları SCR (selective catalytic reduction) ünitesinde zararsız gaz ve suya dönüştürerek, gaz çıkışını ortalama  yüzde 90 oranında azaltıyor. Euro 5 ve Euro 6 normlarını karşılayan ticari araçlarda AdBlue® kullanımı için ek tanklar bulunuyor.

Petrol Ofisi AdBlue® 2007 yılından beri Türkiye’de  Petrol Ofisi müşterilerine sunuluyor.

Bunları da beğenebilirsin