Peugeot’dan elektrikli Partner Tepee atağı

İçten yanmalı motora sahip Peugeot Partner Tepee modelinin platformundan yararlanan yeni Partner Tepee Electric, elektromotorlu sistemini ise 2013 yılından bu yana test edilen ve başarısını kanıtlamış olan Peugeot Partner Electric van modelinden alıyor. 67 HP (49 kW) güç ve 200 Nm tork üreten kompakt boyutlu, yüksek performanslı elektromotor motor kaputun altına gizlenirken 22,5 kWh kapasiteli bataryalar 170 km menzil sunuyor. Peugeot Partner Tepee Electric günlük yaşamın ihtiyaçlarına yönelik farklı şarj modları sunuyor. Prizdeki amper seviyesine bağlı olarak tam şarj süresi 8,5 ve 12 veya 15 saat sürüyor. Ayrıca sadece 30 dakikada bataryaları %80 şarj eden hızlı şarj modu bulunuyor.

Yeni Peugeot Partner Tepee Electric, içten yanmalı motora sahip bir araca göre yaklaşık %30 daha az bakım gerektiriyor. Batarya 8 yıl veya 100.000 km boyunca ve elektromotorlu sistem 5 yıl veya 50.000 km, hangisi önce gerçekleşirse, garantiye sahip. 2 yıl veya 40.000 km’de bir gerçekleştirilen periyodik bakım; yağ, kayış veya soğutma sıvısı gibi sarf malzemesi dışında şanzıman veya debriyaja sahip olmadığından bu gibi ekipmanlara yönelik bir bakım da gerektirmiyor. Yavaşlama veya fren anında oluşan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren sistem sayesinde daha az kullanıldığından fren sistemi daha az bakım gerektiriyor.

Partner_Tepee_Electric_05Peugeot, sürdürülebilir mobiliteye yönelik elektik destekli scooter ve bisikletler, elektromotorlu scooter dışında kişisel ve çok amaçlı araçlar olmak üzere geniş kapsamlı bir ürün gamı sunan dünyanın tek markası konumunda. Peugeot Partner Tepee Electric markanın sunmuş olduğu; Peugeot iOn, Peugeot Partner Electric van, elektromotorlu scooter yeni Peugeot GenZe, farklı model ve tipte elektrik destekli bisikletler, Peugeot’nun ilk katlanabilir elektrik destekli bisikleti eF01, 45 km/s hıza imkan tanıyan EU01 ve MICRO işbirliği ile geliştirilen elektrik destekli scooter Peugeot e-Kick’ten oluşan elektrikli araç ürün gamını tamamlıyor.

Peugeot Partner Tepee Electric Eylül 2017 itibariyle Uluslararası pazarlarda satışa sunulacak.

%100 elektrikli sürüş özgürlüğü

Yaşanabilir mobilitenin en iyi şekli

Yeni Peugeot Partner Tepee Electric, Peugeot Partner Tepee’nin çok amaçlı araçlara has kullanım kolaylığı ve fonksiyonellik gibi özellikleri en iyi şekilde sunuyor. 5 kişiyi rahat ettirecek geniş ve konforlu bir yaşam alanına sahip olan yeni Peugeot Partner Tepee Electric modüler yapısı sayesinde aynı zamanda büyük nesneleri taşıma imkanı da sunuyor. 5 kişilik kullanımda 1350 litre ile sınıfının en iyi değerine sahip olan bagaj hacmi ikinci koltuk sırasının sökülmesiyle tamamen düz bir yükleme zeminine sahip 3.000 litrelik bir alana ulaşıyor. Açılabilen büyük bagaj kapağı ve arka cam bagaj erişimini ve yüklemeyi kolaylaştırıyor. Söz konusu %100 elektrikli mükemmel modülerlik çözümü; çocukları okula götürmek, işe gitmek ve hatta aileyle veya arkadaşlarla gezinti yapmak üzere bisiklet taşımak da dahil birçok bir çok aktivitede kullanım olanağı sunuyor.

 

Bunları da beğenebilirsin