TecAlliance İle Pazarda Bir İlk

0 7

Instant Data Processing (IDP), TecDoc verileri için gerçek zamanlı olarak esnek güncellemeler sağlayacak.

Otomotiv yenileme pazarı, bir hayli rekabetçi ve hızlı gelişen bir pazar. Bu koşullar altında başarılı olabilmek için yedek parça üreticileri, pazarda ilkleri gerçekleştirmek ve en güncel ve doğru ürün verilerini sağlayabilmek zorundadır. Dijital yenileme pazarını birbirine bağlayan öncü veri uzmanlarından biri olan TecAlliance, Instant Data Processing  (IDP) ile ürün verilerinin işlenmesi konusunda devrim yaratıyor. Bu yeni arayüz, TecDoc verilerinin gerçek zamanlı güncellenmesine imkan tanıyor ve böylelikle esnekliği arttırarak veri sağlayıcıları ve alıcılarının pazara ürün sürme sürelerini kısaltıyor. IDP, 2021 başı itibarıyla kullanıma hazır olacak.

TecAlliance veri sağlayıcıları, TecDoc Catalogue Database’in güncellenmesi konusunda şu ana kadar sıkı bir takvime bağlı kalmak zorundaydı. Bunun yanı sıra, en ufak bir değişiklik için bile tam veri seti teslim etmek zorunda kalmaktaydı ki bu durum, güncelleme sürecini karmaşık ve çok zaman alan bir süreç haline getirmekteydi. Verilerin işlenmesi yalnızca TecAlliance Data Management Tools (DMM veya CCU) ile mümkün olmaktaydı; bu da başka ürün yönetimi sistemi kullanan veri sağlayıcılarını, her güncellemede verileri bu sistemden TecAlliance aracına aktarmak zorunda bırakıyordu.

Saniyeler içinde dünya çapında güncellemeler

TecAlliance IDP ile, TecDoc veri tabanına aktarım sürecini daha hızlı ve daha esnek hale getiren bir API arayüzü geliştirdi. Yedek parça üreticileri, katalog verilerini diledikleri an saniyeler içinde güncelleyebilir. Küçük değişikler içinse sadece veri farklılıklarını (delta) iletmeleri yeterli olmakta.

IDP özelliği, DMM ve CCU veri yönetimi araçları içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca üçüncü taraf PIM (ürün bilgi yönetimi) sistemleri kullanan kullanıcılar için çok zaman alan ve hatalara sebep olabilen dışa ve içe aktarma süreçlerini ortadan kaldıran bağımsız API arayüzü olarak da mevcut.

IDP aracılığıyla aktarılan tüm veriler, saniyeler içerisinde dünyanın önde gelen yedek parça kataloglarından biri olan TecDoc Catalogue’a entegre edilip yayınlanarak WebService, DataPackages ve Web Shops yoluyla tüm dünyada erişilebilir hale gelecektir.

IDP ayrıca TecDoc veri alıcıları için kazanılan bu ivmeden faydalanmanın yeni yollarını sunuyor. Süreçlerine IDP’nin entegre edilmesi ile birlikte tüm veri güncellemeleri TecDoc platformunda olduğu gibi aynı hızda alınabilmektedir. Veri alıcıları, güncellemeleri kendi üretim ortamlarında ne zaman yayınlayacaklarına karar verebilmeleri için her zaman veriler üzerinde kontrole sahiptir.

Devrim başlıyor

TecAlliance tarafından geliştirilen IDP arayüzü, uluslararası otomotiv yenileme pazarındaki tüm aktörlere en yeni ve en doğru veriler ile çalışma imkanı sunuyor. Instant Data Processing (IDP), kullanıcıların veri yönetimi konusunda zamandan tasarruf etmelerine, pazara ürün sürme sürelerini kısaltmalarına ve işlerinin temelini oluşturan yedek parça satma konusuna odaklanmalarına yardımcı oluyor.

Arayüzün test edileceği ilk pilot projeler çok yakında start alacak. IDP, 2021 başı itibarıyla dünya çapındaki tüm TecAlliance müşterilerinin kullanımına hazır olacak.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap