Temsa, Çukurova Üniversitesi Teknokent ile İşbirliği Ek Protokolü İmzaladı

Çukurova Üniversitesi, Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) ile Temsa  arasında işbirliği ek protokolü imzalandı. Bu ek protokol ile Temsa, akıllı mobilite programlarını hayata geçirerek geleceğin dijitalleşme, verimlilik, sürdürülebilirlik ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamayı ve standartlarını oluşturmayı hedefleniyor. Buna yönelik işbirliğini ve yöntemlerini belirleyen ek protokolü, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın imzaladı.

Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşen protokol törenine Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Ar-Ge ve SSH Direktörü İbrahim Eserce, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Cüneyt Tekgül, ilgili Temsa Yöneticileri ve mühendisleri ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Kürkçü, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük ile fakültenin ilgili öğretim üyeleri katıldı.

Bilimsel ve teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları yapılacak

İmzalanan protokolle, Çukurova Üniversitesi ile Temsa arasında bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları, projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları, ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak alt yapı çalışmaları, rutin deneylerin yapılması, karşılıklı eğitim semineri, konferans, tanıtım etkenliklerine yönelik çalışmalar yapılması ve personel değişimiyle istihdama yönelik işbirliği yapılacak. Ayrıca bu çalışmalar için yeni Otomotiv Mühendisliği binasında Temsa Ar-Ge Birimi Odası tahsis edildi.

Prof. Dr. Kibar: “Üniversite-sanayi işbirliğine Türkiye’de örnek bir protokol”

Protokol töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Temsa ve Çukurova Üniversitesi işbirliğinin üniversite sanayi işbirliğine Türkiye’de örnek olduğuna vurgu yaparak, “Temsa ile işbirliğini uzun yıllardır sürdürüyoruz. Daha önceden var olan çerçeve protokolümüzü ihtiyaca yönelik biraz daha genişletmek amacıyla bu ek protokolü hazırladık. Temsa işbirliğimizin uzun yıllar daha sürmesini temenni ediyorum” dedi.

Çelik: “İşbirliğimiz Türkiye’ye değer katacak projelerle devam edecek”

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ise Çukurova Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Böyle güzide bir üniversite ile aynı şehirde olmaktan, beraber projeler yapmaktan çok guruluyuz. Umarım işbirliğimiz Türkiye’ye değer katacak projelerle devam eder” şeklinde konuştu.

 

 

Bunları da beğenebilirsin