TEMSA teknoloji şirketi olma yolunda

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, TEMSA’nın vizyonunun “Akıllı ulaşım çözümleri üreten, yenilikçi ve girişimci, fark ve değer yaratan teknoloji şirketi olma” olarak şekillendiğini söyledi. 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bimser İş Mükemmelliği 2016 Etkinliği, 12 Ekim 2016’da Haliç Kongre Merkezi’nde geniş katılımla gerçekleşti. Etkinlikte TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, Endüstri 4.0 ve TEMSA’nın “Dijital Dönüşüm Vizyonu” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Çelik, Endüstri 4.0’ın Türkiye için önemine ve TEMSA’nın geleceğe yönelik vizyonu Smart Mobility doğrultusunda oluşturduğu teknoloji programlarını anlattı.

Bimser_DCi

Endüstri 4.0 ile öne çıkan teknolojiler

Çelik sunumunda günümüzde teknolojinin hızla gelişmesiyle Endüstri 4.0’da akıllı robotlar, simülasyon, yatay – dikey yazılım entegrasyonu, büyük veri ve analizi, nesnelerin interneti, bulut, siber güvenlik, eklemeli üretim (3-D baskı), arttırılmış gerçeklik gibi dokuz önemli teknolojinin bu devrimin tetiklenmesinde çok önemli rolü olduğunu iletti.

Endüstri 4.0 Türkiye için yaşamsal öneme sahip

Sanayi 4.0’ın hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkeler için avantajlar sunduğunu belirten Çelik, Türkiye’nin rekabet etme yeteneğini geliştirmek için bu geçişin vazgeçilmez olduğunun altını çizdi.

Çelik, pazar giriş hızı, esneklik ve verimlilik konularında gelişim sağlanmış olunmasının yanında Türkiye’nin düşük olan ileri teknoloji ürünlerinin ihracatında Endüstri 4.0 ile artış sağlanacağını vurgulayarak, “Endüstri 4.0 stratejisi ile üretim süresi, maliyetler ve üretim için ihtiyaç duyulan enerji miktarının azalacağı, üretim miktarı ve kalitesinin artmasıyla önemli verimlilik artışı sağlanacağı öngörülüyor” dedi.

TEMSA Dijital Dönüşümü Smart Mobility Vizyonu ve Programları ile gerçekleştiriyor

Günümüzde dijitalleşme döneminin başladığını ifade eden Dinçer Çelik, şunları kaydetti: “TEMSA hayata geçirdiği Smart Mobility Vizyonu ile geliştirdiği teknoloji programları; emisyon salınımı “0” olan elektrikli araçlar, yakıt tüketimini ve emisyon salınımı yüzde 10 oranında azaltan akıllı araçlar, trafik sıkışıklığını yüzde 20, trafik kazalarını yüzde 25 oranında azaltan akıllı trafik uygulamaları ve çevreye dost akıllı fabrikalar ile Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS)  günümüz ve gelecek ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiriyor.”

Bimser_DC2i

“TEMSA teknoloji şirketi olma yolunda”

Genel Müdür Dinçer Çelik, TEMSA’nın  liderliğini sürdürdüğü otobüs pazarında otobüs üretmekle birlikte akıllı ürünlerini akıllı fabrikalarda, geleceğin ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler üreten teknoloji şirketi olma yolunda ilerlediğine dikkati çekerek, bu doğrultuda TEMSA’nın vizyonunun; akıllı ulaşım çözümleri üreten, yenilikçi ve girişimci, fark ve değer yaratan teknoloji şirketi olma olarak şekillendiğini aktardı.

TEMSA Smart Mobility vizyonu ile geliştirdiği teknoloji programlarını Akıllı Araçlar, Elektrikli Araçlar ve SMART 2020 olarak belirledi.

Bunları da beğenebilirsin