Thermo King İlaç Taşımacılığında Kayıpları En Aza İndiriyor

Thermo King, sağlık sektörüne yönelik üniteleri ile birlikte müşterilerine satış sonrası hizmetlerini kapsayan komple hizmet paketi de sunuyor.

Thermo King, bünyesinde gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları ve satış sonrası hizmet paketleri ile özellikle ilaç taşımacılığındaki kayıpları en aza indirmeyi hedefliyor.

Sağlık sektöründeki istatistiklere göre ilaç taşımacılığında, yanlış nakliye nedeniyle yüzde 25’e varan kayıplar yaşanıyor. Ayrıca soğuk zincirdeki bu hatalar insan sağlığını da doğrudan etkileyebiliyor. Bu kayıpları en aza indirmek amacıyla Thermo King, Prag’daki Mühendislik ve Teknoloji Merkezinde, Avrupa Komisyonu tarafından belirtilen “Tıbbi Ürünlerin Dağılımı Kılavuzu” kapsamındaki gereklilikleri yerine getirmek ve daha da geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Tüm Thermo King üniteleri tasarım, montaj, operasyon, performans yeterliliklerini belirleyen bu kılavuz kurallarına göre test ediliyor. Tüm testler, sağlık sektöründe uzmanlaşmış bağımsız bir ilaç firması tarafından da onaylanıyor.

Thermo King, sağlık sektörüne yönelik üniteleri ile birlikte müşterilerine komple hizmet paketi de sunuyor. Bu paket müşterilerine operasyonlarında bir çok kolaylık sağlayarak verimi artıran uygulamalar, ürün uygulaması, uzmanlık ve eğitim hizmeti, gerçek zamanlı 7/24 filo izleme ve denetleme hizmeti ile servis ve proaktif bakım hizmetlerini kapsıyor.

Ürün uygulaması uzmanlığı ve eğitimi
Thermo King yetkili servis ağı rehberliğinde sunulan eğitimlerde ürün uygulama uzmanlığı, soğutma sistemi kurulumu, risk azaltma konuları işleniyor. İlaç nakliyesinde kullanılan ünitelerin montajı ve soğutma sistemlerinin kullanımı ile ilgili bilgiler aktarılıyor.

7/24 filo izleme hizmeti
Filo izleme sistemi sayesinde herhangi frigorifik araç filosu, merkezden varış noktasına kadar 7 gün 24 saat merkezden izlenebiliyor. Sistem, ilaç tedarik zincirinin operasyonel verimliliğini artırmanın yanı sıra üreticilere, müşterilerine yönelik artı değer kazandırıyor. Aynı zamanda, yük kaybı riskini en aza indirirken, herhangi bir arıza anında servis bulucu uygulaması ile en yakın servis noktasını belirlemeye de yardımcı oluyor.

Gerçek zamanlı izleme ve denetleme sistemi
Thermo King, ilaç taşımacılığında ısı değişiklikleri nedeniyle meydana gelebilecek hasar, israf, kalite kaybı gibi riskleri gerçek zamanlı izleme ve denetleme sistemi ile önlüyor.

Proaktif bakım
Thermo King, soğutucu ünitenin tüm tamir bakım, onarım ve kalibrasyon faaliyetlerini online veri tabanına kaydediyor. Sistem bir ünitenin çalışma döngüsü boyunca tüm verilerini saklıyor ve böylelikle ürün geliştirme için gerekli datalar elde edilirken, ünite için planlı bir bakım çizelgesi de oluşturulabiliyor. Bu veriler gerektiğinde kullanıcıya da bildirilerek, ünitesini daha verimli ve uzun ömürlü kullanabilmesi için tavsiyelerde bulunulabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin