TIRSAN, Tüm Sektörlerde İlk 3’te

0 854

“Ar- Ge 250 r Araştırması” raporunda 2020 yılı tüm sektörlerde patent 3. olan Tırsan,  listedeki ilk 3 şirket arsında çalışan sayısına göre patent göstergesinde de 1. olmayı başardı.

2021 Avrupa Treyler İnovasyon Ödüllerinde tüm kategorilerde aldığı ödüllerle uluslararası yetkinliğini tescillemiş oldu. Tırsan Ar- Ge 250 tarafından yapılan araştırmada tüm sektörler içerisinde 2020 yılında en çok patent alan 3. şirket oldu.  Ekonomi ve İş Dünyası Portalı Turkistime’in 2013 yılında start verdiği  “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması” Ar-Ge merkezlerinin  performanslarını; En çok Ar-Ge harcaması Yapan Firmalar, Yürütülen Proje Sayısı, Çalışan Lisans ve Lisansüstü Personel Sayısı, Çalışan Kadın Personel Sayısı, Alınan Patent Sayısı, Alınan  Tasarım Tescil Sayısı, Alınan Marka Sayısı ve Alınan Faydalı Model Sayısı kriterlerinde değerlendirerek Ar-Ge 250 araştırması 2020 sonuçlarını açıkladı.

Pandemi döneminde de Ar-Ge çalışmalarına devam ederek 22 yeni ürün  lanse eden Tırsan,  aynı  zamanda Ar-Ge 250 verilerine göre tüm sektörler içinde en çok patent alan ilk 3 şirket arasında yer almayı  başardı.  Tırsan aynı zamanda ilk 3 şirket içerisinde uzman 108 çalışanıyla çalışan başına düşen patent sayısında da birinci oldu.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap