TOTAL Akaryakıt Dağıtım Faaliyetlerini Demirören Grubu’na Satıyor

Total, istasyon ağını, ticari faaliyetlerini, ikmal ve lojistik varlıklarını Demirören Grubu’na satmak amacıyla bir anlaşma imzaladı.

Total, Türkiye’deki akaryakıt istasyonları ile ticari satış, tedarik ve lojistik varlıklarını Demirören Grubu’na 325 milyon euroya sattığını açıkladı.

Total S.A. Yönetim Komitesi üyesi, Marketing & Services Bölüm Başkanı, Philippe Boisseau: “Bu satış, Grup ‘un varlık portföyünün dinamik yönetiminin yeni bir sonucudur. Türkiye’de uzun seneler boyunca faaliyet gösterdikten sonra, pozisyonumuzu ve rekabet ortamını derinlemesine inceledik ve dünya genelindeki faaliyetlerimizden beklediğimiz verimlilik seviyelerine ulaşmak için istasyon ağı faaliyetlerimizde yeterli bir pazar payına ulaşmanın zor olduğu sonucuna vardık.” dedi.

Bununla birlikte Total, devir işleminin tamamlanmasını takiben, ayrı bir şirket çatısı altında bir araya getirilecek madeni yağ (Menemen’deki harmanlama tesisi de dahil olacak şekilde) ve kokusuz LPG faaliyetleri ile Türkiye pazarında varlığını sürdürecek.

Bunları da beğenebilirsin