TRW, Avrupa Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü

“Communication Director” dergisinin web sitesi kategorisinde verdiği 2016 Avrupa Mükemmellik Ödülü’nü TRW’nin yenilenen web sitesi kazandı.

Yeni tasarıma sahip web sitesi, TRW’nin dijital ekibi tarafından LAW Creative ve Ultimedia dijital ajansları ile birlikte bir yılı aşkın bir süre içerisinde büyük bir hızla geliştirildi. Bunun sonucu olarak dünya çapında oturum açma sayısında yüzde 56’lık ve yeni kullanıcı sayısında yüzde 41’lik bir artış elde edildi.

Avrupa Mükemmellik Ödülleri, küresel bir programın parçası olarak pazarlama ve iletişim alanlarındaki üstün başarıları onurlandırmak için verilmektedir. Ödüller, lansmanının 10. yıl dönümünde 12.000 gibi muazzam bir katılımcı sayısına ulaştı.

Tüm endüstri sektörlerinden Avrupa’nın en saygın iletişim uzmanlarının oluşturduğu bir panel tarafından değerlendirilen en iyi web sitesi ödülü adayları, yaratıcılık, yenilik, strateji, uygulama ve kazanımlar gibi kriterlere göre değerlendirildi. Ödül için mücadele eden diğer yarışmacılar, endüstri devleri BMW ile Bosch ve dünyaca ünlü seyahat firması Thomas Cook’tu.

Bu seneki ödül, 8 Aralık tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde Ritz Carlton Oteli’nde düzenlenen Avrupa Mükemmellik Ödülleri töreninde gerçekleşti. Ödülü TRW Aftermarket adına TRW Aftermarket Dijital Pazarlama Başkanı Alexander Knorn teslim aldı.

Konuyla ilgili Alexander Knorn şunları söyledi: “TRW Aftermarket’in kendi web sitesi ve dijital çalışmalarıyla sektöre yön verdiğini gösteren bu ödülü almış olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarı, pazarlama ekibimizdeki her bir çalışanın aylar süren çalışması ve üstün katkılarıyla kazanılmıştır. Dünya genelinde yeni bir program başlattık. Web sitemizi müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştirmeye devam ediyoruz. Amacımız, müşterilerimizin web sitemizde yer alan parça kataloğunu kullanarak 40.000’nin üzerindeki TRW markalı ürüne kolayca erişebilmesini ve sipariş verebilmesini sağlamaktır.”

Web sitesini geliştirmeye yönelik çalışmalar, modern tasarıma sahip küresel anlamda ses getiren bir web sitesine sahip olmak için yapıldı. Sayfalar, ziyaretçilere kolay ve hızlı bir deneyim sunmak için tasarlandı. Daha fazla içerik, adım adım kılavuzlar, montaj talimatnameleri içeren videolar ve kapsamlı arama yapmaya imkan tanıyan parça kataloğu bu yeniliklerin yalnızca birkaçını oluşturuyor. Web sitesi, Türkçe dahil olmak üzere 15 dilde mevcut.

TRW Aftermarket’in web sitesine ait son rakamlar şu şekildedir:

• Katalog aramaları %130 artış gösterdi.
• Web sitesine yapılan ziyaretler, sektör standartları ile karşılaştırıldığında %90 artış gösterdi.
• Başka sitelerlerden yönlendirilen ziyaretçi sayısında %189 artış oldu.
• Siteyi bir kereden fazla ziyaret eden ziyaretçi sayısı %70 arttı.
• Her sayfada geçirilen ortalama süre %60 arttı.

Bunları da beğenebilirsin