Yeni Konecranes Kanca Emniyet Mandalı Tutucusu Artık Türkiye’de

Konecranes artık yeni kanca emniyet mandalı tutucularını standart olarak tüm SMARTON ve UNITON vinçlerinde sunuyor.

Konecranes, müşterilerini de büyük ölçüde sürece dâhil ederek kanca emniyet mandalı tutucusunu geliştirdi. Konecranes artık yeni kanca emniyet mandalı tutucularını standart olarak tüm Smarton ve Uniton vinçlerinde sunuyor. CXT vinçlerde ise talep üzerine eklenebiliyor.

Konecranes Kanca emniyet mandalı tutucusu, kanca kullanımını hızlı ve kolay bir hale getirerek güvenliği ve verimliliği artırıyor. Kanca emniyet mandalı tutucusu kancaya yük bağlanırken ya da çözülürken, kanca mandalının elle açık tutulma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Kanca emniyet mandalı açıkken tutucu kilitlenir ve yükün kancaya bağlanması esnasında meydana gelebilecek parmak, el ve sırt yaralanmalarını önler. Bu yeni güvenlik özelliği, eski kanca tiplerine de sadece dakikalar içerisinde eklenebiliyor ve böylece vinç operatörlerinin günlük işlerini kolaylaştırıp, uygulamaları hızlandırıyor. 

Konecranes kanca emniyet mandalı tutucusunun avantajları:

  • Emniyet Mandalı tutucusu, mandal açık konumdayken kilitlenerek vinç operatörlerinin yükü bağlarken ya da çözerken, mandalı elleriyle açık tutmak zorunda kalmadan çalışmalarına olanak sağlar.
  • Emniyet Mandalı tutucusu, parmakların mandala sıkışması vb. gibi oluşabilecek iş kazası risklerini asgari düzeye indirir.
  • Yükün bağlanmasının ardından mandal otomatik olarak kapanır. Mandal tutucu doğru kullanıldığında, güvenlik mandalının açık kalmış olmasından dolayı meydana gelebilecek yükün düşme riskini azaltır.
Bunları da beğenebilirsin