ZF gençlerimizin eğitimine destek olmaya devam ediyor

ZF Friedrichshafen ve Türkiye’deki iştiraki ZF Services Türk, mesleki eğitim alan gençlere destek vermeyi sürdürüyor. ASO Teknik Koleji’ne geçmişte de iş makineleri ürün gamındaki çeşitli komponentleri bağışlayan ZF, ikinci bağışını bir AS Tronic otomatikleştirilmiş şanzıman ve şanzımana entegre edilmiş Intarder (sekonder retarder) ile gerçekleştirdi.

ZF Türkiye’de eğitimi ve istihdamı destekliyor

Zeppelin Vakfı’na ait bir kuruluş olan ZF Friedrichshafen AG, 100 yılı aşan kuruluşundan bu yana yalnızca Almanya’da değil, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde katma değer sağlamayı kendine amaç edinmiştir. ZF’nin kurucusu ve hava taşıtı Zeplin’in yaratıcısı Ferdinand von Zeppelin’in “İnsan, başarının gerçekleşmesi için öncelikle gerçekten istemeli ve buna inanmalıdır” sözü firmanın, yenilikler sunmadaki temel ilkesini oluşturmaktadır. Bu amaç ve ilke doğrultusunda, yeni teknolojiler ile geniş kitleler için ulaşımı kolaylaştırmakta, dünya çapında istihdama ve mesleki eğitime katkılar sağlamaktadır. Türkiye’de 2 üretim tesisi ve bir satış/servis merkezi bulunan ZF, bünyesinde öğrencilere staj imkanı sunmakta ve teknik eğitim veren kurumları desteklemektedir.

AS Tronic ve Intarder, ASO Teknik Koleji öğrencilerinin hizmetinde

ZF, ASO Teknik Koleji öğrencilerinin iş makinesi komponentlerini daha yakından tanımaları amacıyla yaptığı bağışlara bir yenisini daha ekledi. 2015 yılında iş makinalarında kullanım alanı olan 1 adet ön aks, 1 adet arka aks ve 1 adet şanzıman bağışlayan ZF, kamyon ve otobüslerde geniş kullanım alanı olan bir adet AS Tronic şanzıman ve ona entegre edilmiş Intarder ile sosyal sorumluluk alanında bir adım daha attı. AS Tronic ve Intarder’in ASO Teknik Koleji’ne teslimatı, 12.12.2016 tarihinde Hidromek, ASO Teknik Koleji ve ZF yetkililerinin katıladığı bir tören ile gerçekleşti.

Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi

13.12.2016 tarihinde ZF Services Türk OE-Satış Müdürü Atilla Hassas, ZF Friedrichahafen AG, iş makineleri Satış Müdürü Hermann Koch ve Satış Sorumlusu Helmut Muthig, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Türkoğlu’nun eşlik ettiği bu ziyarette ZF yetkilileri öğrenciler ve öğretim görevlileri ile görüşüp incelemelerde bulundu.

PASKARA projesi devam ediyor

ASO Teknik Koleji ve Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi ile Passau Karl-Peter-Obermaier Teknik Meslek Lisesi arasında adını Passau ve Ankara isimlerinin bir araya getirilmesiyle alan PASKARA öğrenci/eğitimci değişim projesi, 2011’den bu yana hız kesmeden devam ediyor ve böylece gençlerimizin eğitimine ve ülkemizin geleceğine katkı sağlıyor. PASKARA projesi ile Türk ve Alman öğrenciler, hem iki ülkenin okullarında eğitim alarak, hem de ZF ve okullarına destek veren sanayi tesislerinde uygulamaları yerinde inceleyerek kendilerini geliştiriyorlar ve farklı kültürleri tanıyorlar.

Bunları da beğenebilirsin