ZF Satış Sonrası Organizasyonlarını Birleştiriyor

ZF Friedrichshafen AG, ZF Services ve TRW Aftermarket satış sonrası örgütlerini bir araya getirerek TRW Automotive entegrasyonunda önemli bir adım atıyor. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni organizasyonla otomotiv parça tedariki segmentinde dünyanın en büyük ikinci hizmet yapısı ortaya çıkıyor. Eylül ayında gerçekleşecek ve dünyanın en önemli yan sanayi fuarı olarak kabul edilen Automechanika Frankfurt’ta, yeni yapı ve ilgili hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler elde edilebilecek.

ZF CEO’su Dr. Stefan Sommer, Almanya Frankfurt’ta yaptığı açıklamada “Orijinal Ekipman işimizde daha önceden tamamıyla entegre ettiğimiz Satış ve Satın Alma alanların ardından, satış sonrası iş ortaklarımız şimdi de bu başarılı entegrasyonun faydalarını görecek” dedi. Sommer, “ZF satış sonrası aktiviteleri ve servislerde kullanılan orijinal ekipman ve teşhis sistemleriyle ürünlerinin ürün ömrü boyunca güçlü ve güvenilir bir biçimde çalışacağını garantiliyor. Bu segmentte tek bir sesle konuşmak, ürün ve hizmetlerimizin dünya çapında tüm pazarlarda hizmete hazır olması çok önemli.” diyerek sözlerini devam ettirdi.

15 Mayıs 2015 tarihinde TRW Automotive firmasını satın alan ZF, firmayı kendi yapısı içine Aktif – Pasif Emniyet Emniyet Teknolojileri Departmanı olarak entegre etti. Satış sonrası aktiviteleri bu departman üzerinden yürütülüyor. 1 Ocak 2017 itibarıyla satış sonrası işleri tek bir elde toplanırken, TRW ismi ürün markası olarak kullanılarak halihazırdaki ürün gamına yani Sachs, Lemförder, Boge ve Openmatics markalarına eklenecek. Toplamda 8.000 çalışan ve üç milyar avroluk satışa ulaşan bu yeni organizasyonla otomotiv tedarik sektöründe dünya çapında en büyük ikinci satış sonrası organizasyonu oluşuyor. Bu yeni yapıyı mevcut ZF Services iş birimi yöneticisi olan Helmut Ernst yönetecek. Kendisi aynı zamanda “Tek ZF Satış Sonrası” entegrasyon sürecini de TRW Aftermarket firması yöneticisi Neil Fryer ile birlikte yürütüyor. Yeni organizasyon yapısı ve yönetsel ekip bu sürecin önemli bir parçası olarak önceden tanımlanmıştı.

“Otonom sürüşün geleceği sadece Ar-Ge ile olmayacak. Bizim satış sonrası organizasyonumuz, çığır açan ürünleriyle bu araçlara hizmet verecek servislere, araçları anlamaları için destekleyici bir güç olacaktır.” diye konuşan ZF CEO’su Sommer’in sözlerine ekleme yapan Helmut Ernst “TRW Aftermarket’ten meslektaşlarımız ve ZF Services bu gelişmelere süratle ve profesyonel tutumlarıyla liderlik ediyorlar. Aynı adanmışlık yaklaşımıyla iki firmadan doğacak en iyi çözümlerle yeni organizasyonun temellerini atıyorlar.” dedi.

ZF Services ve TRW Aftermarket 13 – 17 Eylül 2016 tarihlerinde Almanya Frankfurt’ta gerçekleşecek Automechanika Fuarı’nda aynı standa yer alacak. Müşteriler bu fuarda yeni yapı, yeni ürün ve hizmetler ve marka portföyü detaylarını öğrenebilecekler.


 

Bunları da beğenebilirsin