Ford Trucks, Vemak İnşaat’ın Tek Tercihi

Geliştirdiği çözümlerle, çeşitli sektörlerde önemli projelere imza atarak büyümesine devam eden ve boru hatları taahhütlüğünde ihtisaslaşan, aynı zamanda Tanap Projesi’nde de çalışmalarına devam eden  Vemak İnşaat Taahhüt Makine San. Tic. A.Ş., filosunu tek markadan oluşturmak üzere tercihini Ford Trucks’tan yana kullandı. Ankara’da gerçekleşen Beton Fuarı’nda, Ford Trucks Başer Oto Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Başer ve Ford Trucks Pazarlama ve Stratejik Planlama Müdürü M.Armağan Hazar, 13 adet araç satın alan Vemak Yönetim Kurulu Başkanı Selami Tozoğlu’na plaket takdim etti. Filosunu 4 adet 1838T, 6 adet 3536D, 2 adet 3232D ve 1 adet 2016 model 3542D ile genişleten Vemak, araç parkını Ford Trucks modelleriyle güçlendirmeye devam edecek.

Ford Trucks: Güçlü, verimli, konforlu, dayanıklı

Satışa sunulduğu pazarların standartlarına uygun olarak Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirilen Ford Trucks modelleri, yurtiçi ve uluslararası taşımacılık ve inşaat alanında faaliyet gösteren müşterilerin beklentilerine uygun olarak; Ford Trucks’ın DNA’sında yer alan güç, konfor, verimlilik ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip olarak üretiliyor. Ford Trucks modelleri, kullanıcısına yüksek performans ve düşük yakıt tüketiminin konforunu bir arada yaşatıyor.

Ford Trucks modelleri, 1,1 milyon m2’lik alana sahip olan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretiliyor. Yurtiçinde 26 yetkili bayi, yurtdışında 20 distribütör ile müşterilere ulaşırken; Rusya, Türki Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da 50’ye yakın ülkeye ihraç ediliyor. 1500 kişiye istihdam sağlayan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda aynı zamanda ağır ticari araçlarda kullanılan Ecotorq motor üretimi yapılıyor. Türkiye’nin kendi markasıyla kendi motorunu üreten tek ağır ticari araç markası olan Ford Trucks, Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin