Kalyon İnşaat, MAN kamyon ve çekicileri seçti

Kalyon İnşaat, 30 adet MAN TGS 41.400 8×4 BB damperli kamyon ve 1 adet TGS 33.480 6X4 BBS çekici satın alarak, çalışmalarına başladı.

i_MAN_Kalyon___n__aat_6

Ağır ticari araçların küresel markası MAN, Türkiye’nin de gözdesi olmaya devam ediyor. İleri teknolojisi, yüksek performansı, dayanıklılığı, düşük işletme maliyetleri, yakıt tasarrufu, kalitesi ve konforuyla en zorlu şartlarda dahi mükemmel hizmet sunan MAN araçları, inşaat sektörünün de en çok tercih ettiği markalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Son olarak sektörün en köklü firmalarından Kalyon İnşaat da 30 adet MAN TGS 41.400 8×4 BB damperli kamyon ve 1 adet MAN TGS 33.480 6X4 BBS çift çeker çekici satın alarak filosunu güçlendirdi.

i_MAN_Kalyon___n__aat_4

Kalyon İnşaat’ın Arnavutköy’deki şantiyesinde gerçekleştirilen teslimat törenine, Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Makine İkmal Müdürü Ekrem Karacan ile Ekipman Müdürü Ahmet Özcan, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’yi temsilen ise İstanbul Şubesi Kamyon Satış Müdürü İbrahim Altun ve Uzman Müşteri Temsilcisi Okan İmral katıldı.

i_MAN_Kalyon___n__aat_3

Teslimat töreninde konuşan Ekrem Karacan, “MAN’ı ağır şartlar altında gösterdiği performansı, sağlamlığı ve düşük yakıt tüketimi gibi çok olumlu referanslar nedeniyle tercih ettiklerini belirterek, “Özellikle 3. Havalimanı İnşaatı gibi çalışma şartlarının çok zor olduğu projelerde göstermiş olduğu başarılı performansı yakından takip ettiğimiz MAN araçlarını tercih etmekten son derece memnunuz” şeklinde konuştu. Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında başladıkları bu çalışmanın haricinde iş ortakları ile birlikte Türkiye’nin önemli inşaat projelerinde hizmet vermekten duydukları gurur ve mutluluğu dile getiren Karacan, ‘’MAN ile başlayan işbirliğimizin, bundan sonraki projelerde de büyüyerek devam etmesini temenni ediyoruz’’ dedi.

i_MAN_Kalyon___n__aat_2

Hizmet odaklı yaklaşım

Kalyon İnşaat ile birlikte uzun bir yola çıktıklarını belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. İstanbul Şubesi Kamyon Satış Müdürü İbrahim Altun da “Araçlarımızın kalitesi ve sağlamlığı, bu uzun ve zorlu yoldaki en temel güvencemiz. Bununla birlikte 3. Havalimanı İnşaatı projesinde bizi açık farkla öne çıkaran hizmet anlayışımız, satış sonrası hizmet kalitemiz ile her zaman Kalyon İnşaatın yanında olacağız” açıklamasında bulundu.

Törenin ardından Kalyon İnşaat firmasına teslim edilen 30 adet MAN TGS 41.400 6X4 BB damperli kamyonlar, şantiye sahasındaki hafriyat operasyonlarına başladı.

i_MAN_Kalyon___n__aat_5

İnşaat sektöründe 42 yıllık tecrübe

1974 yılında Gaziantep’te kurulan Kalyon İnşaat, 42 yıldır önemli inşaat projelerine hayat veriyor. Referans listesi hayli güçlü olan firmanın tamamladığı ve halen devam eden bazı önemli projeleri şunlar;

* İstanbul 3. Havalimanı Projesi

* Asrın Projesi KKTC Su Temini Projesi

* Irak Erbil Duhosk Su Temini Projesi

* Melen İshale Hattı 1-2-3

* İstanbul D-100 Metrobüs Yolu ulaşım Hattı

* Kalen-2 Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali

* Nurdağı – İslahiye Yolu

* Çanakkale – Ezine – Ayvacık Yolu

* İstanbul – Şile Ağva Yolu

* Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı

* Bostancı-Dudullu Metro hattı

* Ataköy Atık Su Arıtma Tesisi

* Terkos İkitelli İçme Suyu İsale Hattı

* Başakşehir Stadyumu

* K.T.Ü. Farabi Hastanesi

* Melet Enerji Ordu regülatörü ve Hidroelektrik Projesi

* TANAP Lot 4 ve Lot 5 Projesi

* Kayabaşı TOKİ Projesi

* Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

* Trabzon İshale Hattı

* Sabiha Gökçen Havaalanı Pist Yapımı

Bunları da beğenebilirsin